Сенат парламенту Канади ухвалив у третьому читанні законопроєкт C-57, яким імплементується модернізована угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою (CUFTA). Про це повідомила посол України в Канаді Юлія Ковалів.
За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!
Ключові факти
- Після ухвалення сенатом угода буде направлена до офісу Генерал-губернатора Канади для отримання Royal Assen («королівської згоди»), що має завершити процедуру ратифікації CUFTA в Канаді, пояснила Ковалів.
- Оновлена угода про вільну торгівлю включає нові окремі глави та положення про торгівлю послугами (в тому числі фінансовими), інвестиції, тимчасовий вʼїзд для бізнесменів, телекомунікації, цифрову торгівлю, працю та навколишнє середовище і інше.
- Основними відмінностями нової угоди стане те, що на додаток до скасування тарифів Україна і Канада розширюють можливості для підприємств, які мають не тільки українську, а ще й іноземну складову в своїй продукції.
- Ще одним важливим елементом угоди стане те, що вона буде дозволяти сторонам все, що не заборонено.
- Ковалів зазначила, що ця угода стане важливим інструментом сприяння українським компаніям у виході на канадський ринок та участі канадських компаній у відбудові України.
- Міністр торгівлі Канади Мері Енджі, коментуючи ратифікацію оновленої угоди зазначила, що вона «сприятиме відкритій, передбачуваній та інклюзивній торгівлі, підвищить прозорість, зменшить затрати для підприємців й підтримає економічне відновлення й довготерміновий успіх України».
- «Угода зміцнює наші торговельні відносини, заохочує інновації та сприяє економічному зростанню канадців й українців, створюючи хороші робочі місця й користь на місцях», – зауважила Енджі, яку цитує «Укрінформ».
- Міністр наголосила, що «після перемоги у війні України, канадські бізнеси та експортери будуть готові до відбудови, оскільки модернізована угода про вільну торгівлю створить необхідні рамки».
Контекст
Угода про вільну торгівлю між Канадою та Україною набула чинності 1 серпня 2017 року. Вона дозволила скасувати імпортні мита на більшість товарних позицій.
На рівні урядів Україна та Канада оновили угоду у квітні 2023 року. А підписана вона була 22 вересня минулого року під час візиту президента Володимира Зеленського до Оттави.
У лютому 2024 року Палата Громад Парламенту Канади підтримала угоду більшістю голосів та направила її до Сенату для затвердження.
За даними посольства України в Канаді, за 2022 рік обсяг торгівлі товарами між Україною та Канадою зменшився на 35,3% – до $272,3 млн. Експорт українських товарів зменшився на 34% – до $105,7 млн, імпорт канадських товарів – на 36,1% та склав $166,6 млн. Негативне сальдо – $60,8 млн.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.