Категорія
Новини
Дата

Сервіс таксі Didi планує провести IPO. Це може стати найбільшим розміщенням акцій китайськими компаніями в США з 2014 року

Китайський сервіс таксі Didi Chuxing Technology Co Ltd планує провести в США первинне публічне розміщення акцій як мінімум на $100 млрд. При такій оцінці розміщення DiDi може стати найбільшим IPO китайської компанії в США після виходу на біржу Alibaba в 2014 році, пише Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Організаторами первинного розміщення Didi виступлять Goldman Sachs і Morgan Stanley.
  • Компанія планує в цьому місяці конфіденційно подати заявку на розміщення акцій у Нью-Йорку.
  • Didi збирається провести лістинг вже в липні.
  • При оцінці в $100 млрд Didi може розмістити 10% своїх акцій і залучити $10 млрд, зазначає Reuters. Наразі серед інвесторів компанії — SoftBank, Alibaba і Tencent.
  • Компанію було оцінено в $56 млрд під час збору коштів у 2017 році, а через рік її оцінка склала $60 млрд.

Контекст

Didi обрала Нью-Йорську біржу, незважаючи на посилення напруженості між Китаєм і США. Це свідчить про те, що американський капітал залишається великою принадою для китайських компаній.

За даними Refinitiv, торік китайські компанії залучили $12 млрд у лістингах США, що більш ніж утричі перевищує суму збору коштів 2019 року.

Спочатку Didi розглядала для свого IPO Гонконг. Однак зрештою компанія відмовилася від цього плану й обрала Нью-Йорк. Частково такий вибір вона зробила через побоювання, що заявка на IPO в Гонконзі може викликати більш пильну увагу з боку китайських регулюючих органів до бізнесу. Зокрема, використання неліцензованих транспортних засобів та водіїв, які працюють неповний робочий день, зазначає Reuters. DiDi вибрала Нью-Йорк також через більш передбачувану швидкість лістингу, наявність компаній-аналогів, таких як Uber і Lyft, і більший капітал.

Didi готується до запуску в Україні в 2021 році, пише AIN.UA. Наразі невідомо, чи буде DiDi заходити тільки з таксі, чи підключить й інші сервіси, на зразок прокату велосипедів.

Довідка

Didi була заснована колишнім співробітником Alibaba Ченгом Веєм у 2012 році. 2016 року Uber продав компанії DiDi китайський підрозділ Uber China. Це дало змогу DiDi зайняти лідируючі позиції серед агрегаторів таксі в країні. Крім онлайн-замовлення таксі, DiDi надає послуги з оренди автомобілів і велосипедів, а також доставки їжі. 

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні