Бюджетний комітет Верховної Ради пропонує відновити санкції для постачальників зброї, які не виконують контрактні зобовʼязання або надають неякісну продукцію. Про це 13 січня повідомила голова комітету Роксолана Підласа. Мета – забезпечення своєчасного виконання оборонних контрактів.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Деталі
- Під час розгляду законопроекту №12245 про управління публічними інвестиціями було внесено доповнення, що стосуються введення штрафів для недобросовісних постачальників зброї, додала Підласа.
- Згідно з новими нормами, штрафи будуть стягуватися за порушення умов контракту щодо якості чи комплектності товарів (робіт, послуг) у розмірі 20% від вартості контракту. За порушення строків виконання зобовʼязань передбачена пеня в розмірі 0,1% від вартості за кожен день прострочення, а після 30 днів додатково накладатиметься штраф у розмірі 7% вартості.
- У разі порушень держава отримуватиме компенсацію або зброю, оскільки вартість одного контракту може досягати десятків мільярдів гривень, йдеться про значні суми, додала голова комітету.
Контекст
У 2024 році в Україні виникли проблеми з несвоєчасними та неякісними поставками зброї для Збройних сил України (ЗСУ). Зокрема, 26 листопада 2024 року Міністерство оборони України повідомило про розслідування щодо постачання неякісних 120-міліметрових мін українському війську. Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало кримінальне провадження у цій справі.
28 листопада Міністерство стратегічних галузей промисловості повідомило, що з партії мін на 54 000 одиниць, щодо яких виникли підозри, поверненню підлягає близько 24 000.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.