Категорія
Новини
Дата

Близько 24 000 неякісних мін повернуть виробнику – Мінстратегпром

1 хв читання

З партії в 54 000 мін, щодо яких виникли підозри, на сьогодні підлягає поверненню близько 24 000, йдеться у повідомленні Міністерства стратегічних галузей промисловості 28 листопада. Йдеться про партію мін, на які раніше скаржились військові через їх погану якість: міни розпадалися в руках, не вилітали з міномета або не вибухали.

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Дякуємо за підписку

Деталі 

  • Мінстратегпром та Міноборони спільно опрацювали недоліки та провели повторну перевірку останніх партій мін. На підставі скарг бійців, 8 листопада Мінстратегпром видав наказ про проведення перевірки із залученням посадовців Мінстратегпрому, Міноборони, заводу-виробника, ЦНДІ ЗСУ та СБУ. Після майже двотижневої роботи комісія підтвердила нештатне спрацювання кількох компонентів.
  • З 54 000 мін, щодо яких була підозра, приблизно 24 000 підлягають поверненню, що становить менше 1% від загальної кількості продукції цього року. Комісія склала акт, згідно з яким браковані міни будуть замінені, а контроль якості на всіх етапах виробництва буде посилено.
  • Міноборони наразі вилучає дефектні вироби, а завод-виробник замінює їх на якісні зразки, йдеться у повідомленні.

Контекст

Після серії скарг та публікацій у ЗМІ Міноборони організувало нараду, відкликало партію з 100 000 мін і ініціювало перевірку заводу-виробника. Виробництво нових мін та їх відправка військовим займуть ще два-три місяці.

26 листопада стало відомо, що військовослужбовці скаржились на міни, які розпадаються в руках, промахуються, не вилітають з міномета або не вибухають. Журналіст Юрій Ніколов повідомив, що була відкликана партія з 100 000 мін, а нові снаряди будуть готові лише через два-три місяці.є

У листопаді 2023 року «Укроборонпром» анонсував виробництво боєприпасів калібру 122 та 152 мм, а також 120-мм мін за технологією НАТО. Продукція успішно пройшла випробування і виготовляється на потужностях як в Україні, так і у країнах-партнерах, зокрема для зменшення залежності від зовнішніх постачань радянських боєприпасів.

10 листопада «Укроборонпром» підписав угоду з Міжурядовою агенцією оборонної співпраці Чехії (AMOS) про створення спільного оборонного кластеру. Крім того, компанія планує спільно виробляти важке озброєння з шістьма країнами-членами НАТО.

У січні розпочалося серійне виробництво 82-мм осколкових мін на потужностях НАТО. Ці міни, призначені для ураження живої сили на відстані до 4500 м, виготовляються за технологією «Укроборонпрому», але за межами України.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд