Категорія
Новини
Дата

Ситуація в енергетиці залишається складною, але контрольованою. Електростанції поступово відновлюють роботу – «Укренерго» 

2 хв читання

Ракетна атака Росії 23 листопада зупинила атомні електростанції, тому відновлення живлення в країні триває довше, ніж після попередніх атак. Ситуація в енергетиці залишається складною, але контрольованою, повідомляє пресслужба держкомпанії «Укренерго». 

Ключові факти

  • Ціллю вчорашньої атаки були переважно об’єкти генерації, що спричинило системну аварію та масові знеструмлення споживачів в Україні та Молдові. Енергосистема Україні і Молдови наразі об’єднана і працює синхронно з європейською континентальною мережею.
  • В Україні ситуація залишається складною, але контрольованою. «Укренерго» поступово повертає електростанції в роботу: спочатку гідро та теплоелектростанції, пізніше – атомна генерація. На вечір 24 листопада прогнозується зменшення дефіциту в системі. 
  • Разом з місцевими обленерго «Укренерго» застосовує резервні схеми заживлення споживачів. 
  • В першу чергу заживлюються об’єкти критичної інфраструктури по всій країні: водоканали, теплокомуненерго, системи водовідведення. Ремонтні бригади «Укренерго» та обленерго не припиняють аварійно-відновлювальні роботи з моменту завершення атаки. 
  • Через специфіку атаки, яка спричинила зупинку атомних електростанцій, відновлення живлення в країні триває довше, ніж після попередніх атак. всі електростанції в Україні поступово повертаються в роботу. Дефіцит в енергосистемі все одно залишатиметься. «Укренерго» продовжує застосовувати графіки обмежень споживання. 

Контекст

23 листопада Росія здійснила сьомий масований обстріл української енергетичної інфраструктури. З понад 70 випущених ракет 51 була збита силами ППО. Два десятки влучили в обʼєкти інфраструктури в Києві, Львові, Вінниці, Кривому Розі. 

«Ракетний обстріл призвів до тимчасового знеструмлення всіх атомних станцій, більшості теплових та гідроелектростанцій. Також уражені об‘єкти електропередачі», – йдеться в заяві Міністерства енергетики. «Внаслідок цього було знеструмлено переважну більшість споживачів електроенергії по всій країні. Відбуваються аварійні відключення. Відсутність електроенергії може вплинути на наявність тепло- та водопостачання», – додали в Міненерго.  

Міненерго очікує, що Українські АЕС до вечора відновлять генерацію електрики в мережу. Дефіцит суттєво впаде, повернуться планові відключення замість аварійних

Масштаб блекауту можна оцінити по частці знеструмлених платіжних терміналів. За даними керівника та співзасновника monobank Олега Гороховського, частка непрацюючих терміналів iBox (партнер monobank) склали 79%. В останні дні вона складала близько 40%.

Від ракетного обстрілу росіян 23 листопада загинуло мінімум шестеро людей, 36 отримали поранення, заявив голова Нацполіції Ігор Клименко в ефірі національного телемарафону.

З 10 жовтня РФ регулярно обстрілює енергетичну інфраструктуру України. 

15 листопада українська енергосистема зазнала шостої масованої ракетної атаки. Це була найбільша атака з усіх – близько 100 ракет. Цілі – підстанції та електростанції. В цей день було пошкоджено 15 підстанцій «Укренерго», розповів на брифінгу 22 листопада голова правління «Укренерго» Володимир Кудрицький.    

В Україні не залишилося неушкоджених теплових та гідроелектростанцій. Усі великі електростанції, крім трьох АЕС, зазнали ракетних ударів. Деякі ушкоджені електростанції можуть обмежено виробляти електроенергію. Обстріляно всі важливі підстанції. Деякі з них із 10 жовтня зазнали до восьми ударів, каже Кудрицький.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні