До фонду ліквідації наслідків збройної агресії надійшли 1,89 млрд грн від приватизації націоналізованого ТОВ «Аерок», повідомляє пресслужба Фонду держмайна 23 січня. У грудні переможцем відповідного аукціону стало ТОВ «Трайдент Геоінвест Україна» групи BGV Геннадія Буткевича.
До повномасштабного вторгнення «Аерок» був найбільшим в Україні виробником газобетонних блоків, після націоналізації заводи компанії припинили виробництво.
Ключові факти
- Приватизація ТОВ «Аерок» є третім успішним онлайн-аукціоном у межах великої приватизації.
- «В ході торгів вартість націоналізованого ТОВ «Аерок» зросла у майже 2 рази від стартової вартості. А сьогодні надішли кошти за цей об’єкт», — повідомила в.о голови ФДМУ Іванна Смачило.
- За її словами, тепер новий власник зможе інвестувати у підприємство, що дозволить розвивати галузь, створювати додаткові надходження до місцевого та державного бюджетів й надати людям нові робочі місця.
- Усі кошти від приватизації «Аерок» спрямувалися до фонду ліквідації наслідків збройної агресії, оскільки це націоналізований об’єкт, який раніше належав російському бізнесмену.
- Згідно з умовами продажу, покупець зобов’язаний зберегти основні види діяльності товариства, погасити протягом 6 місяців борги із заробітної плати та перед бюджетом, прострочену кредиторську заборгованість товариства, дотримуватися соціальних гарантій та недопустити звільнення працівників протягом 6 місяців від дати переходу до нього права власності на придбану частку.
Контекст
ТОВ «Аерок» – один із провідних виробників газобетонних виробів в Україні. Завод має виробничі потужності у Київській та Львівській областях. «Аерок» через «Групу ЛСР» (РФ) належало підсанкційному російському бізнесмену Андрію Молчанову та було конфісковане у 2022 році.
19 грудня відбувся онлайн-аукціон з приватизації об’єкта великої приватизації – державної частки розміром 100% статутного капіталу ТОВ «Аерок» з фінальним результатом 1,89 млрд грн . Торги проходили онлайн в електронній системі «Прозорро.Продажі».
У ході торгів вартість націоналізованого ТОВ «Аерок» зросла майже у два рази – зі стартової ціни в 965 млн до переможної в 1,89 млрд грн, яку запропонувало ТОВ «Трайдент Геоінвест Україна» Геннадія Буткевича.
Навіщо співвласнику найбільшої за виторгом української мережі супермаркетів АТБ Геннадію Буткевичу два газобетонні заводи – читайте у матеріалі Forbes Ukraine.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.