Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) включило до санкційних списків 12 росіян, які є співробітниками «Лабораторії Касперського», повідомляє американське відомство.
Заборона на продаж ПЗ від «Лабораторії Касперського» у США та санкції проти керівництва завдадуть удару по репутації компанії, і це дасть змогу зменшити її закордонні продажі.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- «Сьогоднішні дії проти керівництва «Лабораторії Касперського» наголошують на нашій прихильності до забезпечення цілісності нашого кіберпростору та захисту наших громадян від зловмисних кіберзагроз», – заявив заступник міністра фінансів боротьби з тероризмом та фінансовою розвідкою Браян Нельсон.
Під санкції потрапили такі співробітники «Лабораторії Касперського»:
- Андрій Тихонов – головний операційний директор;
- Данило Борщов – заступник генерального директора зі стратегії та економіки;
- Андрій Єфремов – директор з розвитку бізнесу;
- Ігор Чекунов – директор з правових питань;
- Андрій Духвалов – директор з технологій;
- Андрій Суворов – керівник бізнес-підрозділу;
- Денис Зєнкін – керівник відділу корпоративних комунікацій;
- Марина Алексєєва – директор з персоналу;
- Михайло Гербер – виконавчий віцепрезидент зі споживчого бізнесу;
- Антон Іванов – очільник відділу досліджень та розробок, технічний директор;
- Кирило Астрахань – виконавчий віцепрезидент з корпоративного бізнесу;
- Анна Кулашова – керуючий директор у Росії та країнах СНД.
У четвер, 20 червня, Міністерство торгівлі США опублікувало остаточне рішення, що забороняє «Лабораторії Касперського», її філіям, дочірнім та материнським компаніям прямо чи опосередковано надавати антивірусне програмне забезпечення, продукти чи послуги в галузі кібербезпеки особам зі США.
- Рішенню Міністерства торгівлі передувало розслідування, яке показало, що транзакції з продуктами та послугами Kaspersky Lab несуть ризики для національної безпеки США або безпеки громадян.
- Міністерство торгівлі включило АТ «Лабораторія Касперського», ТОВ «Група Касперського» (Росія) та Kaspersky Labs Limited (Велика Британія) до списку організацій, які співпрацюють з російськими військовими та розвідувальними органами і підтримують російський уряд в галузі кіберрозвідки.
Контекст
Міністерство внутрішньої безпеки США у 2017 році заборонило використовувати антивірусний продукт від «Лабораторії Касперського» в державних структурах. Відомство зазначало, що антивірус «Касперського» має звʼязки з російською розвідкою, а законодавство РФ дозволяє спецслужбам примушувати виробника програмного забезпечення до надання допомоги в перехопленні повідомлень.
«Лабораторія Касперського», якою управляє британська холдингова компанія, що має представництво у штаті Массачусетс, повідомила в корпоративному звіті, що за 2022 рік отримала дохід у $752 млн від понад 220 000 корпоративних клієнтів у близько 200 країнах світу.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.