Радник з національної безпеки президента США Джейк Салліван відкинув заклики американської республіканської партії закрити небо над Україною. За його словами, у пріоритеті США – надавати Україні протиповітряні системи та протитанкову зброю, пише The Guardian
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Early bird квитки вже у продажі — спеціальна пропозиція діє до 19 січня включно. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- Старший сенатор-республіканець Роб Портман 13 березня закликав США і НАТО «закрити небо» над Україною.
- Він зробив це після того, як російські війська вдарили бомбами по логістичному центру і тренувальній базі Яворівського полігону поблизу кордону України з Польщею.
- Салліван відкинув ці заклики, пояснивши, що США зосереджені на постачанні у Київ протиповітряних систем, які допоможуть українцям битися проти Росії.
- У США не розповідають детально про зброю, яку надають Україні, – так безпечніше.
Контекст
У прихильників закритого неба, включно з урядом України, два аргументи:
- збиваючи над Україною російські літаки та безпілотники, можна захистити цивільне населення;
- Безполітна зона також допоможе українським військам, тому вона є логічною для НАТО; Путін дав зрозуміти, що він хоче послабити Альянс, а це набагато менш імовірно, якщо вторгнення в Україну провалиться.
США та НАТО, проте, виступають проти закриття неба над Україною, попереджаючи, що це загрожує ескалацією конфлікту. Вони також кажуть, що:
- закрите небо майже не допоможе захистити мирне населення;
- патрулювання великих ділянок неба надто дороге та складне;
- Росія і зараз обстрілює міста переважно артилерією та ракетами. Замість авіації РФ просто частіше використовуватиме наземну зброю.
Наразі НАТО постачає Україні летальну зброю та запроваджує жорсткі економічні санкції проти Росії.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.