Категорія
Новини
Дата

Tesla купила біткоїнів на суму $1,5 млрд, піднявши ціну криптовалюти на рекордну висоту

1 хв читання

Компанія Tesla заявила, що придбала біткоїнів на суму $1,5 млрд. При цьому вона припустила, що в майбутньому може приймати біткоїни як форму оплати за автомобілі.

Ілон Маск, засновник Tesla. /Getty Images

Ілон Маск, засновник Tesla. Фото Getty Images

Ключові факти

  • Tesla зазначила, що купила біткоїни заради «більшої гнучкості для подальшої диверсифікації та збільшення прибутку від грошових коштів».
  • Компанія вклала в біткоїни значний відсоток своїх грошових коштів. На кінець 2020 року в неї було понад $19 млрд, пише CNBC.
  • Після появи інформації про купівлю криптовалюти компанією Tesla ціна біткоїна зросла приблизно на 7% і склала понад $40 000 за монету, пише TechCrunch.
  • За останню добу ціна біткоїну на біржі Coindesk піднялася до $44 801, встановивши новий історичний рекорд.
  • Акції Tesla виросли більш ніж на 2,5%.

Контекст

У звʼязку з купівлею біткоїнів виникло питання щодо поведінки генерального директора компанії Ілона Маска в Twitter. В останні тижні він публікував повідомлення з позитивною оцінкою біткоїна та Dogecoin, що підвищило ціни на ці криптовалюти.

Зокрема, Маск додав хештег #bitcoin до своєї біографії в Twitter, що допомогло ненадовго підняти ціну криптовалюти на 20%. Напередодні він сказав у чаті Clubhouse: «Наразі я дійсно вважаю, що біткоїн – це добре, і я прихильник біткоїнів».

Раніше в Маска були проблеми через його твіти. Зокрема, Комісія США з цінних паперів і бірж США (SEC) звинуватила його в шахрайстві в 2018 році за твіти про приватизацію компанії Tesla за ціною $420 за акцію. Як зазначає BBC, Маск нічого не зробив для того, щоб вивести компанію з біржі, але його заяви призвели до збоїв на фондовому ринку й зашкодили інвесторам.

Врешті Маск врегулював питання з SEC, відмовившись від ролі голови ради директорів компанії й заплативши штраф у розмірі $20 млн.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні