Категорія
Новини
Дата

Туреччина заборонить платежі в криптовалютах. Причина – можливі збитки та значні ризики

Центральний банк Туреччини заборонив використання криптовалют і криптоактивів для оплати товарів і послуг. Серед причин такого рішення регулятор назвав можливі «непоправні» збитки й значні ризики під час таких транзакцій, пише Reuters.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Рішення Центробанку вступає в силу 30 квітня.
  • Банк заявив, що криптовалюту й інші подібні цифрові активи, засновані на технології розподіленого реєстру (DLT), не можна прямо чи непрямо використовувати як платіжний інструмент.
  • Регулятор також зазначив, що криптоактиви не підлягають ні механізмам регулювання й нагляду, ні центральному регулюючому органу.
  • На тлі новини про заборону біткоїн упав на 2,31% – до $61 490.
  • Лідер опозиції Кемаль Киличдароглу назвав це рішення ще одним випадком «залякування». Він послався на рішення президента Таїпа Ердогана минулого місяця звільнити главу Центрального банку. 

Важливі цифри

Річна інфляція в Туреччині перебуває на шестимісячному максимумі у 16,19%, що набагато вище цільового показника у 5%. Рівень безробіття залишається високим – 13,4%.

Контекст

Криптовалютний ринок Туреччини набрав обертів в останні місяці. Інвестори вкладали кошти у біткоїни, прагнучи застрахуватися від знецінення ліри та інфляції.

За даними аналітичної компанії Chainalysis, обсяги криптовалютної торгівлі в Туреччині з початку лютого по 24 березня досягли $27 млрд. За той же період попереднього року – лише близько $870 млн. Значний стрибок торгівлі криптовалютами стався в перші кілька днів після того, як Ердоган шокував ринки, звільнивши главу Центрального банку.

Зараз провідна криптовалюта в світі біткоїн завойовує популярність і все більше компаній вкладають у неї кошти. Tesla придбала біткоїнів на $1,5 млрд і припустила, що в майбутньому може приймати їх як форму оплати за автомобілі. Також активно купує криптовалюту розробник програмного забезпечення MicroStrategy, який уже володіє 91 006 біткоїнів, що за поточним курсом коштують понад $4,4 млрд. Компанія Square купила біткоїнів на суму $220 млн, перевівши в криптовалюту близько 5% своїх активів.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні