Центральний банк Туреччини заборонив використання криптовалют і криптоактивів для оплати товарів і послуг. Серед причин такого рішення регулятор назвав можливі «непоправні» збитки й значні ризики під час таких транзакцій, пише Reuters.
Ключові факти
- Рішення Центробанку вступає в силу 30 квітня.
- Банк заявив, що криптовалюту й інші подібні цифрові активи, засновані на технології розподіленого реєстру (DLT), не можна прямо чи непрямо використовувати як платіжний інструмент.
- Регулятор також зазначив, що криптоактиви не підлягають ні механізмам регулювання й нагляду, ні центральному регулюючому органу.
- На тлі новини про заборону біткоїн упав на 2,31% – до $61 490.
- Лідер опозиції Кемаль Киличдароглу назвав це рішення ще одним випадком «залякування». Він послався на рішення президента Таїпа Ердогана минулого місяця звільнити главу Центрального банку.
Важливі цифри
Річна інфляція в Туреччині перебуває на шестимісячному максимумі у 16,19%, що набагато вище цільового показника у 5%. Рівень безробіття залишається високим – 13,4%.
Контекст
Криптовалютний ринок Туреччини набрав обертів в останні місяці. Інвестори вкладали кошти у біткоїни, прагнучи застрахуватися від знецінення ліри та інфляції.
За даними аналітичної компанії Chainalysis, обсяги криптовалютної торгівлі в Туреччині з початку лютого по 24 березня досягли $27 млрд. За той же період попереднього року – лише близько $870 млн. Значний стрибок торгівлі криптовалютами стався в перші кілька днів після того, як Ердоган шокував ринки, звільнивши главу Центрального банку.
Зараз провідна криптовалюта в світі біткоїн завойовує популярність і все більше компаній вкладають у неї кошти. Tesla придбала біткоїнів на $1,5 млрд і припустила, що в майбутньому може приймати їх як форму оплати за автомобілі. Також активно купує криптовалюту розробник програмного забезпечення MicroStrategy, який уже володіє 91 006 біткоїнів, що за поточним курсом коштують понад $4,4 млрд. Компанія Square купила біткоїнів на суму $220 млн, перевівши в криптовалюту близько 5% своїх активів.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.