Категорія
Новини
Дата

Турецький власник «плавучих ТЕС» пропонує постачати Україні електроенергію через Румунію і Молдову

Турецька компанія Karpowership заявила про можливість постачати електроенергію в Україну через Молдову та Румунію. Про це сказала в інтервʼю агентству «Анадолу» президентка Karpowership Trade Group Зейнеп Харезі. Раніше йшлося про те, щоб силові кораблі розмістити біля Одеси.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • Харезі зазначила, що наразі ведуться переговори з компаніями, щоб знайти правильне рішення. «Між Румунією, Молдовою та Україною є лінії електропередач. Ми можемо розгорнути кораблі до Румунії та Молдови, постачати електроенергію лініями електропередач в Україну», – пояснила вона.
  • Йдеться про потужність приблизно 300–400 МВт. «Силові кораблі можуть почати працювати протягом одного місяця після узгодження технічних, комерційних і безпекових деталей», – сказала Харезі.
Турецький власник «плавучих ТЕС» пропонує постачати Україні електроенергію через Румунію і Молдову /Фото 1

Контекст

Наприкінці листопада стало відомо, що Karpowership веде переговори з керівництвом Одеської області та НЕК «Укренерго». Йшлося про розміщення трьох «плавучих ТЕС» поблизу Одеси загальною потужністю 300 МВт.

В Karpowership зазначили, що намагаються визначити параметри, повʼязані з безпекою персоналу і активів. Харезі тоді заявила, що угода може потребувати підтримки ООН. «Ймовірно, нам знадобиться зелене світло від ООН, щоб реалізувати проєкт за прикладом «зернової угоди», – сказав вона.

«Перемовини дійсно були, – повідомив Forbes на умовах анонімності чиновник з уряду. – Але поки це вилами по воді писано, більше схоже на просування комерційних інтересів, тому ми обережні».

Як з’ясував Forbes, німецька Siemens Energy в листопаді цього року також звернулася до уряду України зі своєю пропозицією. Siemens пропонує для розміщення своїх електростанцій акваторії біля Одеси, Миколаєва, Ізмаїла. Піднятись вище річкою Дніпром не вийде: заважають російські військові та мости. Siemens пропонує Україні електростанції потужністю 150–300 MВт. Осадка барж – від 5 м.

Україна не має необхідної інфраструктури, щоб швидко підключити до мережі «плавучі електростанції», зазначив Олександр Харченко, директор Центру досліджень енергетики. «Доведеться будувати з нуля», – каже він. 

Крім того, це навряд чи вирішить проблему з дефіцитом електроенергії в країні. «Передати кудись великий обсяг електроенергії все одно не зможемо, оскільки через ракетні обстріли ми обмежені найближчими двома-трьома підстанціями», – зазначає він.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні