Турецька компанія Karpowership веде перемовини про відправку плавучих «електростанцій» до України. Про це сказала член правління Karpowership з комерційних операцій Зейнеп Харезі, пише Nikkei Asia.
Форум «Вільна» повертається 20 лютого, щоб стати вашим джерелом ідей, знайомств і можливостей. Долучайтеся до заходу за посиланням! 🎟
Ключові факти
- За словами Харезі, переговори ведуться з керівництвом Одеської області та НЕК «Укренерго». Йдеться про розміщення трьох «плавучих ТЕС» поблизу Одеси загальною потужністю 300 МВт.
- В Karpowership зазначили, що намагаються визначити параметри, повʼязані з безпекою персоналу і активів. «Після забезпечення цих параметрів, ми хотіли б продовжити реалізацію проєкту», – наголосила Харезі.
- За її словами, угода може потребувати підтримки ООН. «Ймовірно, нам знадобиться «зелене світло» від ООН, щоб реалізувати проєкт за прикладом «зернової угоди», – сказав вона.
- Проєкт можуть запустити вже цього року. «Кораблі введені в експлуатацію, ми можемо розгорнути їх всього за три тижні», – зазначила Ханезі.
- Джерело Nikkei Asia в Україні повідомило, що сторони знаходяться на стадії комерційних переговорів.
- Три «плавучі ТЕС» можуть видавати потужність 300 МВт, що дозволяє забезпечити електроенергією до 1 млн будинків при повному завантаженні.
Karpowership є флагманською компанією турецького холдингу Karadeniz Holding. До її складу входять 36 суден, які можуть виробляти електроенергію, спалюючи скраплений природний газ, мазут із низьким вмістом сірки або біодизель.
Судна під’єднують бортову електростанцію до берегової мережі, використовуючи близько кілометра кабелів.
Контекст
23 листопада Росія здійснила сьомий масований обстріл української енергетичної інфраструктури. З більш як 70 випущених ракет 51 було збито силами ППО. Два десятки влучили в обʼєкти інфраструктури в Києві, Львові, Вінниці, Кривому Розі та інших містах.
Через обстріл було знеструмлено переважну більшість споживачів електроенергії по всій країні. Відбуваються аварійні відключення.
На Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС спрацював аварійний захист, внаслідок чого всі енергоблоки були автоматично відключені. Усе через зниження частоти в енергосистемі України.
Через масовані ракетні обстріли пошкоджено близько 50% усієї енергетичної інфраструктури України.
За даними Міноборони, за останні девʼять місяців РФ завдала понад 16 000 ракетних ударів по Україні, більшість російських цілей – цивільні.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.