Після атак Росії Україна шукає деталі, необхідні для ремонту мережі, яка забезпечує електрикою будинки, підприємства та лікарні, пише The Wall Street Journal. Зокрема, ДТЕК веде переговори з міжнародними компаніями, включаючи General Electric, про виробництво обладнання для України.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- Після російських обстрілів Україна зіткнулася з гострою нестачею деталей, особливо трансформаторів, які перетворюють високовольтну електроенергію, що виробляється на електростанціях.
- США та їхні союзники намагаються надати запасні частини, але не можуть поставити частину обладнання, сумісного з енергосистемою України, що базується на радянських технологіях.
- У довгостроковій перспективі Україна веде переговори із General Electric Co. та іншими західними енергетичними гігантами про виробництво запасних частин. Поки Київ шукає по світу запчастини, союзники заводнюють Україну мобільними генераторами.
- Зазначається, що європейські постачальники електроенергії не мають необхідних Україні високовольтних трансформаторів.
- Спочатку енергокомпанії, як ДТЕК, могли брали внутрішню інфраструктуру, що не використовується, для ремонту пошкоджених обʼєктів, а також звертатися до країн Балтії, які використовували аналогічні системи. Але цей запас вичерпався. У ДТЕК кажуть, що обладнання, якого все більше потребують українці, включає автоматичні вимикачі, які захищають від занадто великого електричного струму, кабелі та ізоляційні матеріали.
- Згідно із матеріалом, ДТЕК вже веде переговори з міжнародними компаніями, включаючи General Electric, про виробництво обладнання, але заміна обладнання потребує часу, наприклад, виготовлення та встановлення нового трансформатора може зайняти від шести до девʼяти місяців.

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
23 листопада Росія здійснила сьомий масований обстріл української енергетичної інфраструктури. З більш як 70 випущених ракет 51 було збито силами ППО. Два десятки влучили в обʼєкти інфраструктури в Києві, Львові, Вінниці, Кривому Розі.
На Рівненській, Південноукраїнській та Хмельницькій АЕС спрацював аварійний захист, внаслідок чого всі енергоблоки були автоматично відключені.
Російські ракетні удари по енергетичній інфраструктурі призвели до відключення електроенергії не лише в Україні, а й на половині території сусідньої Молдови.



Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.