Категорія
Новини
Дата

Турзбір в Україні торік скоротився на 24%. Найбільше падіння зафіксовано на Херсонщині

Минулого року сума туристичного збору знизилась на 24%, до 178,9 млн грн, порівняно із попереднім роком, повідомляє пресслужба Держагентства з розвитку туризму. Загалом падіння зафіксовано в 14 регіонах України. 

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти 

  • В основному падіння спостерігалось у тих областях, які перебували або перебувають в зоні бойових дій та тимчасово окуповані. Зокрема, на Херсонщині сума турзбору скоротилася на 95%, на Миколаївщині – на 90%, на Донеччині – на 83%, на Луганщині – на 80%. 
  • Також значний спад відбувся в Одеській (80%), Запорізькій (78%), Харківській (61%), Сумській (58%), м. Київ (54%), Чернігівській (53%), Київській (43%) та Житомирській (24%) областях.
  • У Дніпропетровській та Рівненській областях зафіксували спад на 15%.
  • Через внутрішню міграцію українців з окупованих та прифронтових територій у більш безпечних регіонах зафіксовано зростання туристичного збору. 
  • Лідером по сумі туристичного збору у 2022 році стала Львівщина – 41,4 млн грн, продемонструвавши приріст у 79% в порівнянні з 2021 роком. Столиця поповнила свій бюджет на 31,5 млн грн, що, порівняно з 2021 роком, менше більш ніж удвічі.
  • Також серед лідерів по сплаті туристичного збору: Закарпаття – 19,5 млн грн, Івано-Франківщина – майже 18 млн грн та Черкащина – 12,6 млн грн.

Контекст

Державний бюджет отримав від туристичної галузі 1,5 млрд грн сплачених податків, йдеться в даних, які отримав Forbes від Державного агентства розвитку туризму. Водночас пансіонати і гуртожитки сплатили більше податків, їх використовували як прихисток переселенці.

У 2022 році представники туристичної галузі України сплатили 1,5 млрд грн. Це на 31% менше, ніж у 2021 році. Тоді надходження в державний бюджет були 2,2 млрд грн. За минулий рік кількість платників податків, які займаються туристичною діяльністю, скоротилася на 17%. Зокрема, юридичних осіб стало менше на 14%, а фізичних – на 18%.

На падіння надходжень до бюджету, зокрема, вплинуло руйнування туристичної інфраструктури через повномасштабну війну. Також знизилася купівельна спроможність населення, яке «закриває» свої базові потреби, а необхідність у подорожах відходить на другий план. 

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні