У застосунку «Дія» зʼявилася комплексна послуга е-Підприємець, повідомляє Мінцифри. Нею можуть користуватись майбутні підприємці, а діючий бізнес може отримати додаткові послуги, наприклад, витяги і декларації.
Комплексну послугу е-Підприємець розробили в межах проєкту EU4DigitalUA, що фінансується Євросоюзом та впроваджується Академією електронного управління Естонії.
⚡️Ексклюзивно: спікер на форумі «Енергія бізнесу» – Деніел Єрґін, віце-голова S&P Global, письменник та лауреат Пулітцерівської премії. Він автор бестселерів про енергетику та світову економіку, зокрема «The Prize» і «The New Map». Вже 9 жовтня зустрінемося.
Ключові факти
- Отримати всі сервіси, необхідні для запуску чи розвитку власної справи, можна буде за однією заявою і за пів години.
Сервіс е-Підприємець обʼєднує такі послуги:
- державна реєстрація ФОП;
- державна реєстрація змін до відомостей про ФОП, що містяться в ЄДР;
- реєстрація декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки;
- державна реєстрація потужностей операторів ринку харчових продуктів;
- державна реєстрація створення товариства з обмеженою відповідальністю на підставі модельного статуту;
- державна реєстрація переходу товариства з обмеженою відповідальністю на діяльність на підставі модельного статуту;
- подання інформації про вакансії;
- реєстрація/перехід на спрощену систему оподаткування;
- реєстрація платником податку на додану вартість;
- відкриття банківського рахунку.
У сервісі можна вибирати самостійно, які послуги оформити. Також система може запропонувати комплекси послуг за популярними видами малого бізнесу – для кафе, салону краси, IT та точки продажу.
Контекст
Загалом у «Дії» вже доступні понад 30 сервісів і 14 документів. Кількість унікальних користувачів застосунку за минулий рік зросла до понад 20 млн, повідомляло Мінцифри в січні.
У 2020 році Мінцифри запустило реєстрацію бізнесу онлайн через портал «Дія». Відкрити ФОП можна було за 10 хвилин. Відтоді процес автоматизували, прибравши з нього людину-реєстратора, і скоротили за часом. Оновлену послугу Мінцифри презентувало на Diia Summit навесні 2021-го.
Станом на лютий 2024 року українці відкрили автоматично через додаток «Дія» понад 501 186 нових фізичних осіб-підприємців з травня 2021-го, повідомив віцепремʼєр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.