Компанія PERN, яка є оператором польської ділянки нафтопроводу «Дружба», виявила витік у трубопроводі пізно ввечері у вівторок. Розгерметизація сталася неподалік польського міста Плоцьк, повідомляє PERN.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Зокрема, системи автоматизації PERN виявили витік на одній із двох гілок західної ділянки трубопроводу – приблизно за 70 км від Плоцька.
- Це основний маршрут, яким сира нафта потрапляє до Німеччини. Наразі причини інциденту невідомі, тиск у пошкодженій трубі було негайно відключено. Друга лінія працює без змін.
- Інші елементи інфраструктури PERN, зокрема ділянка, якою сира нафта танкерами транспортується до Польщі, а потім і до Німеччини, працюють у штатному режимі.
- Рятувальні служби PERN та Державна протипожежна служба негайно виїхали на місце події, щоб оцінити ситуацію, убезпечити територію та розпочати рятувальні роботи.
- Оновлено. Польська влада вважає, що витік у нафтопроводі, яким російська нафта надходить до Європи, швидше за все, випадковість. Розслідування триває, але Матеуш Бергер, високопосадовець Польщі, який відповідає за стратегічну енергетичну інфраструктуру, сказав, що у нього поки що немає підстав припускати, що це був акт саботажу, пише Bloomberg.
- Європейська влада перебуває у стані підвищеної готовності щодо будь-яких ознак саботажу в енергетичній інфраструктурі після пошкодження газопроводу «Північний потік» минулого місяця. Цього тижня відбудеться зустріч міністрів країн НАТО, на порядку денному якої стоїть захист енергетичних активів.
- Оператор трубопроводу PERN заявив раніше, що очікує дізнатися про можливі причини витоку за кілька годин.
Контекст
Через нафтове ембарго ЄС проти Росії єдиний маршрут для поставок російської нафти в ЄС, який залишиться з початку 2023 року – це південна гілка трубопроводу «Дружба», що проходить через Україну. Транзит російської нафти приносить Україні майже $150 млн на рік, а Росія заробляє на цих поставках близько $6 млрд.
У 2021 році Росія експортувала нафти та нафтопродуктів на $180 млрд, що забезпечило третину її експортних доходів минулого року. Майже половину, або $75 млрд, принесло постачання до країн Євросоюзу, свідчать дані Євростату.
З обсягу, який Росія постачає до ЄС, третина нафти йде трубопроводом «Дружба». Він у Білорусі ділиться на дві гілки: південну – через Україну до Словаччини, Угорщини, Чехії, та північну – до Польщі та Німеччини.
Потужність «Дружби» – 66,5 млн т нафти на рік. Пропускна здатність нафтопроводу через Україну – 16,7 млн т нафти на рік; північної гілки – 49,8 млн т. У 2021 році поставки російської нафти через «Дружбу» становили 35,9 млн т, за даними російської «Транснефти». Україна 2021 року протранзитувала 12,7 млн т російської нафти, за даними держкомпанії «Укртранснафта», яка управляє українською частиною нафтопроводу.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.