Категорія
Новини
Дата

Uber програв суд у Великій Британії. Водії таксі отримали права штатних співробітників

1 хв читання

Верховний суд у Великій Британії постановив, що водії таксі є штатними співробітниками Uber. Це одна з найгучніших трудових справ за десятиліття, пише Financial Times.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Верховний суд виніс рішення на користь 35 водіїв Uber. Вони порушили справу в 2016 році, заявивши, що не займалися індивідуальною трудовою діяльністю. Адже Uber контролював більшу частину їхньої роботи, розподіляючи їхніх клієнтів і диктуючи їм тарифи.
  • Постанова суду надає водіям право на відпускні, а також на мінімальну заробітну плату в Великій Британії.
  • Водії, які подали позов до Верховного суду, тепер мають право звернутися за компенсацією. Юридична фірма Leigh Day, яка веде справу від імені деяких водіїв, заявила, що тепер тисячі співробітників Uber мають право на компенсацію в розмірі 12 000 фунтів стерлінгів кожному.
  • Регіональний генеральний менеджер Uber у Північній і Східній Європі Джеймі Хейвуд сказав, що Uber уже вніс істотні зміни до бізнесу, включаючи безкоштовне страхування водіїв на випадок хвороби чи травми.

Контекст

Рішення суду стало серйозним ударом для Uber на одному з її найбільших ринків. Річ у тім, що прецедент може бути застосований до тисяч інших водіїв, які подадуть позов проти компанії. Також це може призвести до судових розглядів проти інших компаній, які використовують аналогічну Uber бізнес-модель.

Партнер юридичної фірми Bate Wells, яка представляла інтереси водіїв Uber, Пол Дженнінгс сказав, що від інших водіїв уже надійшло не менше 15 000 позовів. Вони чекали рішення Верховного суду.

У травні 2020 року влада штату Каліфорнія в США також подавала до суду на Uber та Lyft, звинувативши їх у порушенні законодавства. Стверджувалося, що, класифікуючи своїх водіїв як підрядників, Uber і Lyft позбавляють водіїв пільг, на які ті мають право. Однак у листопаді виборці в Каліфорнії схвалили поправку, яка звільняє компанії, такі як Uber і Lyft, від необхідності класифікувати своїх працівників як найманих співробітників. 58% бюлетенів виборців було віддано на підтримку ініціативи. У разі перекваліфікації водіїв Uber мав би додатково витрачати $500 млн, а Lyft — $290 млн на рік, підрахували в компанії Barclays.

 

 

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні