Категорія
Новини
Дата

Угорщину більше не можна вважати повноправною демократією – Європарламент

Євродепутати підтримали резолюцію про те, що Угорщина під керівництвом Віктора Орбана стала «гібридним режимом виборчої автократії», що відрізняється розпадом демократії, основних прав і верховенства права, йдеться у звіті Європейського парламенту.

Ключові факти

  • Європарламент засуджує «навмисні та систематичні зусилля угорського уряду» щодо підриву європейських цінностей.
  • Зазначається, що відсутність рішучих дій ЄС сприяла виникненню в Угорщині конституційної системи, коли вибори відбуваються, але відсутня повага до демократичних норм і стандартів, кажуть депутати Європарламенту.
  • Цю резолюцію підтримали 81% присутніх під час голосування членів Європарламенту: 433 голоси за, 123 — проти та 28 — утрималися.
  • У Європарламенті перерахували низку проблем Угорщини: функціонування виборчої та конституційної систем країни, незалежність судової влади, корупція та конфлікти інтересів, свобода вираження поглядів, включаючи плюралізм засобів масової інформації. Крім того, занепокоєння викликають релігійні свободи і права вразливих верств населення. 
  • Депутати Європарламенту закликають Комісію повною мірою використовувати всі інструменти, які є в її розпорядженні, і, зокрема, регулювання бюджетних умов.

Контекст

Європейська комісія планує найближчим часом офіційно рекомендувати ЄС скоротити фінансування Угорщини з європейських фондів. Причиною є корупція в уряді премʼєра Віктора Орбана.

Європейська комісія має намір формалізувати свою оцінку в неділю, заявили джерела. Потім уряди ЄС ухвалять остаточне рішення протягом трьох місяців, для набуття чинності пропозиції потрібна більшість голосів держав-членів.

Угорщина стала першою країною, проти якої ЄС провів розслідування згідно з новими правилами, які дозволяють карати членів Євросоюзу, які підривають фінансові інтереси всього блоку. Єврокомісія витратила кілька місяців на розслідування корупції та порушення верховенства права за 10 років перебування Орбана при владі.

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила у щорічному зверненні, що вона зобовʼязана захищати верховенство закону і викорінювати корупцію всередині ЄС.

Угорщина, яка втратила доступ до фінансування блоку в очікуванні результатів розслідування, сподівається отримати понад €40 млрд у вигляді фінансування ЄС до 2027 року. Нещодавно Орбан запропонував створити агентство з боротьби з хабарництвом та внести поправки до низки законів, зокрема про державні закупівлі, щоб розвіяти побоювання виконавчої влади ЄС.

 

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Спеціальний воєнний випуск Forbes до Дня Незалежності

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні