Категорія
Новини
Дата

Україна гарантуватиме бізнесу безперебійні поставки електрики під час блекаутів при імпорті 50% споживання – міністр енергетики

1 хв читання

Бізнес отримає гарантію безперебійного енергопостачання під час відключень електрики при імпорті 50% споживання. Уряд ухвалить рішення протягом кількох тижнів. Про це міністр енергетики Герман Галущенко сказав Forbes у кулуарах Київського міжнародного економічного форума (КМЕФ).

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Міненерго надіслало уряду проєкт рішення про безперебійне енергопостачання бізнесу, який імпортуватиме понад 50% власних потреб в електриці, сказав Галущенко.
  • Минулої зими уряд ухвалив подібне рішення, але при імпорті 100% електрики.
  • «Цього року пропонуємо зменшити обов’язкову частку імпорту з 100% до 50%», – пояснив міністр.
  • Галущенко розраховує, що уряд ухвалить рішення про безперебійні поставки електрики бізнесу протягом кількох тижнів.
  • Від ідеї запровадження імпортного ПСО відмовилися, сказав міністр. Імпортне ПСО – компенсація державою різниці між ринковою ціною на електрику в Україні та вищою ціною за кордоном.

Контекст

На початку 2023 року Кабмін запропонував підприємцям рішення – бізнесу, який імпортує електроенергію, забезпечать безперервне електропостачання. Пропозиція трохи запізнилася: 85% підприємств вже встановили генератори, свідчать результати опитування ЄБА серед членів асоціації.

Бізнес міг купувати у постачальників електроенергію з-за кордону ще з моменту запуску ринку електроенергії, пояснили в «Укренерго» у відповідь на запит Forbes. Січнева постанова уряду дозволяла уникнути планових відключень до 30 квітня, якщо обсяги імпорту будуть не менше місячного споживання у вересні. Але аварійні вимкнення все ще були можливі.

Бізнес справді почав закуповувати дорогу електроенергію за кордоном.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні