Категорія
Новини
Дата

Україна поновила імпорт електроенергії з Росії

1 хв читання

З 1 лютого Україна знову почала здійснювати імпорт електроенергії з Росії. Колишня в.о. міністра енергетики Ольга Буславець назвала імпорт електроенергії з РФ однією з причин кризи на енергоринку України навесні 2020 року.

За 12 років консалтингова компанія Franchise Group створила 600+ франшиз. Як масштабувати бізнес за допомогою франшизи в часи турбулентності? Отримайте інсайти і стратегії на Форумі підприємців від власниці та СЕО Franchise Group Мирослави Козачук. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • Сьогодні, з 12:00 до 15:00, а також з 20:00 до 21:00 заплановане постачання по 200 МВт-год щогодини. Із 21:00 до 23:00 цього ж дня буде постачатися по 100 МВт-год щогодини, пише «Укрінформ» з посиланням на дані Європейської мережі системних операторів передачі електроенергії ENTSO-E.
  • За даними добових аукціонів «Укренерго», поставки здійснюватиме ТОВ «ОНК-ГРУП».
  • З 2 лютого компанія поставить уже 300 МВт-год щогодини. Відбуватиметься це в часовому проміжку з 12:00 до 15:00, а також з 20:00 до 21:00. Із 21:00 до 23:00 цього ж дня постачатимуть по 200 МВт-год щогодини.
  • За результатами місячного аукціону «Укренерго» щодо розподілу міждержавних мереж, доступ до перетину «Росія-Україна» з 1 по 28 лютого потужністю 50 МВт викупило ТОВ «НЕК». Ще по 100 МВт на весь місяць і додатково на другу половину лютого викупила компанія «Стімекс».
  • З початку 2021 року українські компанії також відновили імпорт електроенергії з Білорусі.

Контекст

Україна купувала електроенергію в Росії з жовтня 2019-го по березень 2020 року після чотирьох років перерви. Саме повернення до імпорту електроенергії з Росії та Білорусі в 2019 році спровокувало найбільшу за всю історію країни кризу на енергоринку, вважає голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець. Колишня в.о. міністра енергетики Ольга Буславець також вважає, що це було одним із факторів, що призвели до призупинення роботи низки шахт та масових страйків шахтарів навесні–влітку 2020 року.

Натомість голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус наголошує, що імпорт не винен у зупинці шахт та енергокризі. За словами Геруса, якщо імпорт з однієї країни не перевищує п'яти відсотків споживання, то він не становить загрози енергетичній безпеці України. 

Імпорт електроенергії з Росії та Білорусі було заборонено 8 квітня 2020 року. Однак уже з 1 січня 2021 року законних підстав для обмежень імпорту/експорту електроенергії не існує, зазначили в «Укренерго».

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні