Україна та Молдова погодили продовження угоди про лібералізацію вантажних перевезень між країнами до кінця 2025 року – так званий «транспортний безвіз». Про це повідомила пресслужба Мінінфраструктури.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Угода передбачає можливість виконувати двосторонні та транзитні перевезення автомобільним транспортом без спеціальних дозволів.
- Протокол із рішенням продовжити дію лібералізації був підписаний сторонами 13-14 вересня.
- Транспортний безвіз із Молдовою – один із інструментів налагодження та нарощення експортних можливостей, зазначив віце-премʼєр Олександр Кубраков.
- Він також повідомив, що Мінінфраструктури окремо працює над верифікацією всіх автобусних маршрутів між країнами та спрощенням процедури їх відкриття перевізниками.
- «Підтвердили 95 маршрутів, ще у 34 знайшли невідповідності з молдавськими колегами. Проінформуємо цих перевізників про необхідність надати оригінали дозволів для підтвердження маршрутів», – додав заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач.
Контекст
Попередня угода про лібералізацію вантажних перевезень була підписана у серпні 2022 року чинністю до кінця цього року та передбачена можливість продовження за згодою сторін.
У червні минулого року ЄС та Україна підписали Угоду про лібералізацію автомобільних перевезень, яка передбачає виконання двосторонніх і транзитних перевезень без дозволів. Йдеться про можливість виконувати бездозвільні перевезення до 27 країн ЄС.
Наприкінці серпня Україна погодила «транспортний безвіз» з Норвегією. Йдеться про можливість виконувати вантажні перевезення без дозволів для вантажівок стандарту Євро-5 та вище.
Загалом українські перевізники мають спрощені умови вантажних перевезень до 35 країн Європи.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.