Категорія
Новини
Дата

Україна витратила на війну з Росією понад $8 млрд – Мінфін

На ведення війни з Росією Україна вже витратила 245,1 млрд грн ($8,3 млрд). Про це в інтерв'ю Reuters повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Інвестувати? Почекати? Продавати? Війна змінює все, крім обов’язку лідера приймати виважені рішення. Вже 30 травня 40+ спікерів поділяться досвідом на Першій щорічній конференції про фінанси, інвестиції та економічне зростання. Купуйте квиток за посиланням.

Ключові факти

  • За словами Марченка, кошти, закладені на розвиток, ішли на все: від закупівлі та ремонту зброї до екстреної допомоги внутрішньо переміщеним особам.
  • За даними Мінсоцполітики, офіційно зареєстровано 2,7 млн переселенців, хоча реальна цифра в рази вища.
  • Як повідомив Марченко, уряд зібрав лише 60% запланованих податкових надходжень за квітень, у травні–червні цей показник може знизитися до рівня 45–50%.
  • Міністр наголосив, що Києву необхідна іноземна фінансова підтримка, оскільки Україна змушена спрямовувати мільярди доларів на надзвичайні витрати.
  • За його словами, Україна у квітні отримала майже $2 млрд зовнішнього фінансування, з яких $719 млн – ґранти.

Контекст

За оцінками Мінфіну, для фінансування держбюджету потрібно $5 млрд на місяць.

За перші чотири місяці поточного року державний бюджет виконано з дефіцитом у 146,6 млрд грн. Тільки у квітні дефіцит загального фонду бюджету становив 89,7 млрд грн, або майже $3 млрд.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні