Категорія
Новини
Дата

Україна витратила на війну з Росією понад $8 млрд – Мінфін

На ведення війни з Росією Україна вже витратила 245,1 млрд грн ($8,3 млрд). Про це в інтерв'ю Reuters повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • За словами Марченка, кошти, закладені на розвиток, ішли на все: від закупівлі та ремонту зброї до екстреної допомоги внутрішньо переміщеним особам.
  • За даними Мінсоцполітики, офіційно зареєстровано 2,7 млн переселенців, хоча реальна цифра в рази вища.
  • Як повідомив Марченко, уряд зібрав лише 60% запланованих податкових надходжень за квітень, у травні–червні цей показник може знизитися до рівня 45–50%.
  • Міністр наголосив, що Києву необхідна іноземна фінансова підтримка, оскільки Україна змушена спрямовувати мільярди доларів на надзвичайні витрати.
  • За його словами, Україна у квітні отримала майже $2 млрд зовнішнього фінансування, з яких $719 млн – ґранти.

Контекст

За оцінками Мінфіну, для фінансування держбюджету потрібно $5 млрд на місяць.

За перші чотири місяці поточного року державний бюджет виконано з дефіцитом у 146,6 млрд грн. Тільки у квітні дефіцит загального фонду бюджету становив 89,7 млрд грн, або майже $3 млрд.

Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні