Категорія
Новини
Дата

Українським олімпійцям виплатять майже $1,9 млн. Кожен медаліст отримає більше за своїх колег у США

За результатами Олімпійських ігор в Токіо українські спортсмени вибороли 19 медалей. Держава їм виплатить преміальні на загальну суму $1,84 млн.

Ключові факти

  • За виграні призові місця і медалі на ХХХІІ Олімпійських іграх українські спортсмени цьогоріч отримають від держави грошову винагороду: за олімпійське золото – $125 000, за срібло – $80 000, за бронзу – $55 000, повідомляє Міністерство молоді та спорту.
  • Виграти золото зміг лише Жан Беленюк у греко-римській боротьбі (вага – до 87 кг). По $135 000 отримає плавець Михайло Романчук та каноїстка Людмила Лузан, які здобули у Токіо по дві медалі – срібло та бронзу.
  • Анастасія Савчук та Марта Фєдіна здобули по дві бронзові нагороди – у дуеті та в команді артистичного плавання. Вони отримають по $110 000.
  • По одній срібній медалі здобули борець Парвіз Насібов, каратистка Анжеліка Терлюга, каноїстка Анастасія Четверикова, боксер Олександр Хижняк і велосипедистка Олена Старикова. Таким чином, вони отримають по $80 000.
  • Бронзу здобули: Дарʼя Білодід (дзюдо), Ігор Рейзлін (фехтування на шпагах), Олена Костевич та Олег Омельчук (кульова стрільба), Еліна Світоліна (теніс), Алла Черкасова (боротьба), Ірина Коляденко (боротьба), Станіслав Горуна (карате), Ярослава Магучіх (стрибки у висоту), а також Владислава та Марина Алексіїви, Катерина Резнік, Ксенія Сидоренко, Аліна Шинкаренко, Єлизавета Яхно – у складі збірної синхроністок. Відповідно всі вони мають отримати $55 000.
  • Виплати профінансують з державного бюджету. Загалом на підготовку, участь та відзначення українських спортсменів у літніх Олімпійських, Паралімпійських іграх у 2021 році в державному бюджеті передбачено 1,3 млрд грн. 

Контекст

Українські олімпійці покращили результат попередньої Олімпіади-2016 за загальною кількістю медалей. Цьогоріч у скарбничці України налічується 19 медалей: одне золото, шість срібних, 12 бронзових нагород. Для порівняння, на Олімпійських іграх у Ріо-2016 було здобуто 11 медалей, з яких – два золота, пʼять срібних медалей, чотири бронзи.

За здобуття медалей на Олімпіаді деякі країни – Британія, Нова Зеландія, Норвегія і Швеція – не платять ані копійки. В той же час багато інших країн це робить. Наприклад, у США пообіцяли спортсменам: $37 500 за золото, $22 500 за срібло і $15 000 за бронзу. В підсумку США роздасть $7,84 млн своїм спортсменам.

В той же час Сингапур готовий віддати золотим медалістам приблизно $738 000, а Малайзія пропонує одноразову виплату $237 000 плюс довічні щомісячні виплати. Але ці країни зазвичай виграють небагато медалей, якщо взагалі виграють, тому їм не доводиться занадто багато витрачати. 

Матеріали по темі
Новий Forbes вже у продажу

Новий Forbes вже у продажу

Інвестгід на 2022 рік, Семенов і його телеканали, цифрова Україна | Рейтинг роботодавців