Категорія
Новини
Дата

Український бізнес російського олігарха Гуцерієва знову переписали на іншу особу – State Watch

Новим власником українського бізнесу російського олігарха Михайла Гуцерієва став громадянин Туреччини Доган Месут. Логістичні склади на 80 000 кв м поблизу Києва перереєстрували на турецького бізнесмена 12 грудня, після виходу розслідування журналістки Trap Aggressor Інни Попович, зазначає State Watch.

Ключові факти

  • Йдеться про українську компанію «МЛП-Чайка». 25 серпня 2022 року в рамках кримінального провадження Печерський районний суд наклав арешт на 80 000 кв м логістичних приміщень поблизу Києва, які належать цьому підприємству. 
  • У своєму клопотанні прокурор зазначив, що ці компанії фактично до сьогодні підконтрольні громадянину РФ Михайлу Гуцерієву. Але менше ніж за місяць арешт скасували, зазначає State Watch.
  • За даними слідства компанія «МЛП-Чайка» входить до структури російських підприємств «Міжнародне логістичне партнерство». «МЛП» своєю чергою входить до бізнес-групи «Сафмар», що безпосередньо належить Гуцерієву.
  • За кілька років до арешту майно було вперше переписане на іншу особу. Правозахисник компанії «МЛП-Чайка» стверджував, що власницею підприємства є громадянка України Вікторія Кущ, яка має численні подяки від ЗСУ, ТРО та Нацполіції, а кошти від діяльності підприємства використовуються для непорушності конституційного ладу, державної влади та меж території України. 
  • На думку адвоката, арешт накладено необґрунтовано, а розгляд клопотання про арешт відбувся без виклику власника до суду. Ці аргументи стали достатньою підставою, щоб суддя задовольнив його прохання.
  • Журналісти Trap Aggressor довели, що Вікторія Кущ, яка була бенефіціаркою компанії «МЛП-Чайка» з 2014-го року проживає в РФ і пов’язана з Гуцерієвим. 
  • Після виходу розслідування в реєстрі юридичних осіб з’явились зміни. Тепер бенефіціаром компанії зазначений громадянин Туреччини Доган Месут.
  • На думку розслідувачів Trap Aggressor, такі юридичні зміни можуть свідчити про наміри олігарха Гуцерієва будь-якими методами уникнути арешту і конфіскації бізнесу в Україні.

Контекст

Як зазначають розслідувачі, рішення про скасування арешту активів «МЛП-Чайка» виніс суддя Печерського суду – Олексій Соколов, який в минулому неодноразово був помічений в одіозних справах. У травні 2019-го року Громадська рада доброчесності визнала Соколова таким, що не відповідає посаді. Суддя міг бути звільнений, але Вища кваліфікаційна комісія суддів поставила його оцінювання на паузу», – наголошують розслідувачі.

Зокрема, Соколов допускав вочевидь недбале оформлення документів і порушував строки надсилання судових рішень до реєстру, а також виносив рішення російською мовою, які публікував, всупереч закону. 

Крім цього, Соколов навмисно затягував справу київського активіста Романа Ратушного, який минулого року загинув на фронті.

Міхаіл Гуцерієв – російський олігарх, головний акціонер компанії «Сафран» до якої входять «Роснефть», «НК Нефтіса», «Русский уголь» і «Моспромстрой». 

19 жовтня цього року президент України Володимир Зеленський наклав санкції на олігарха Гуцерієва. Йому заборонили розпоряджатися власними активами на території України на 10 років.

Матеріали по темі

Отримуйте щоденний лист з останніми матеріалами та новинами від Forbes

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні