За результатами 2022 року ІТ-індустрія забезпечила валютні надходження до української економіки у $7,34 млрд, повідомляє IT Ukraine Association із посиланням на дані Національного банку України. Обсяг експорту збільшився на $400 млн порівняно з довоєнним 2021 роком
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Станом на 1 січня 2023 року сума податків і зборів до зведеного бюджету України, сплачених ІТ-бізнесом, складає 32,2 млрд грн, що на 4,4 млрд грн, або на 16%, більше за минулорічний показник.
- При цьому збільшилась кількість фізичних осіб підприємців платників податків за ІТ-КВЕД.
- Згідно з повідомленням, для експортного IT-сектору такі показники були очікувані, адже компанії запроваджували заходи щодо підтримки безперервності бізнесу та створення умов для роботи ІТ-спеціалістів.
- «Цифра у більш ніж $7 млрд від експорту компʼютерних послуг унікальна ще тим, що це найбільший показник за всю історію існування української ІТ-галузі, який досягнутий саме під час війни», – каже виконавчий директор IT Ukraine Association Костянтин Васюк.
Контекст
Український експорт послуг за 11 місяців 2022 року впав на 11%, як порівняти з аналогічним періодом минулого року. Єдиною сферою, що зросла у 2022 році, стала IT. Лише у листопаді IT-сегмент зріс на 8% за місяць. Загалом за 11 місяців сектор заробив на експорті на 7% більше, ніж за відповідний період торік: $6,6 млрд проти $6,2 млрд. Частка ІТ в експорті товарів і послуг збільшилась з 8% торік до 13% у 2022 році. Частка ІТ становить майже половину (45%) всього експорту послуг. Для порівняння: у 2021-му цей показник сягав 37%.
За підсумками 2022 року експорт товарів з України скоротився у грошах на 35%, до $44,1 млрд, за масою – на 38,4%, до 99,8 млн т, повідомив раніше заступник міністра економіки Тарас Качка. «У звичайних умовах показники торгівлі могли б видатися катастрофічними. Проте під час війни це подвиг: вивезти в умовах блокади портів і постійних атак на інфраструктуру майже 100 млн т продукції. Це перший рік, коли обсяг експорту та логістика вийшли на перший план», – зазначив Качка.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.