Український експорт IT-послуг у 2022 році склав $7,3 млрд. Це найбільший показник з початку існування галузі в країні /Shutterstock
Категорія
Новини
Дата

Український експорт IT-послуг у 2022 році склав $7,3 млрд. Це найбільший показник з початку існування галузі в країні

Shutterstock

За результатами 2022 року ІТ-індустрія забезпечила валютні надходження до української економіки у $7,34 млрд, повідомляє IT Ukraine Association із посиланням на дані Національного банку України. Обсяг експорту збільшився на $400 млн порівняно з довоєнним 2021 роком

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Станом на 1 січня 2023 року сума податків і зборів до зведеного бюджету України, сплачених ІТ-бізнесом, складає 32,2 млрд грн, що на 4,4 млрд грн, або на 16%, більше за минулорічний показник. 
  • При цьому збільшилась кількість фізичних осіб підприємців платників податків за ІТ-КВЕД.
Український експорт IT-послуг у 2022 році склав $7,3 млрд. Це найбільший показник з початку існування галузі в країні /Фото 1

інфографіка: IT Ukraine Association

Український експорт IT-послуг у 2022 році склав $7,3 млрд. Це найбільший показник з початку існування галузі в країні /Фото 2

інфографіка: IT Ukraine Association

Попередній слайд
Наступний слайд
  • Згідно з повідомленням, для експортного IT-сектору такі показники були очікувані, адже компанії запроваджували заходи щодо підтримки безперервності бізнесу та створення умов для роботи ІТ-спеціалістів.
  • «Цифра у більш ніж $7 млрд від експорту компʼютерних послуг унікальна ще тим, що це найбільший показник за всю історію існування української ІТ-галузі, який досягнутий саме під час війни», – каже виконавчий директор IT Ukraine Association Костянтин Васюк.

Контекст

Український експорт послуг за 11 місяців 2022 року впав на 11%, як порівняти з аналогічним періодом минулого року. Єдиною сферою, що зросла у 2022 році, стала IT. Лише у листопаді IT-сегмент зріс на 8% за місяць. Загалом за 11 місяців сектор заробив на експорті на 7% більше, ніж за відповідний період торік: $6,6 млрд проти $6,2 млрд. Частка ІТ в експорті товарів і послуг збільшилась з 8% торік до 13% у 2022 році. Частка ІТ становить майже половину (45%) всього експорту послуг. Для порівняння: у 2021-му цей показник сягав 37%.

За підсумками 2022 року експорт товарів з України скоротився у грошах на 35%, до $44,1 млрд, за масою – на 38,4%, до 99,8 млн т, повідомив раніше заступник міністра економіки Тарас Качка. «У звичайних умовах показники торгівлі могли б видатися катастрофічними. Проте під час війни це подвиг: вивезти в умовах блокади портів і постійних атак на інфраструктуру майже 100 млн т продукції. Це перший рік, коли обсяг експорту та логістика вийшли на перший план», – зазначив Качка.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні