Категорія
Новини
Дата

Український стартап Effa з розробки екотоварів залучив $500 000 інвестицій

1 хв читання

Стартап Effa, який займається розробкою екологічних товарів, залучив $500 000 інвестицій від ангельського інвестора. Оцінка компанії склала $3,5 млн, пише AIN.UA.

За 107 років існування Forbes логотип змінювався 18 разів, але таким авангардним і вільним світ його бачить вперше. В новому числі журналу Forbes Ukraine: сучасне мистецтво, топ-50 благодійних фондів, альтернативна енергетика, 30 до 30. Замовляйте вже зараз!

Ключові факти

  • Залучені інвестиції стартап витратить на лінійку продуктів, зростання команди й розвиток бренду.
  • Effa вже запустила масове виробництво, а перші партії товару почнуть доставляти у квітні.
  • За заявою компанії, наразі підписані контракти на продаж вартістю $2 млн.

Контекст

Effa займається випуском одноразових екологічно чистих продуктів для щоденного використання. Першим продуктом стала зубна щітка з паперу, яка повністю придатна для переробки. Основні клієнти – готелі та авіакомпанії.

Effa заснували українці Ілля і Дарина Кичук. 2018 року компанія брала участь в акселераційній програмі Starta, півроку навчалася в США, там же залучила невеликий раунд від місцевого ангела. 2018 року Effa увійшла до п’ятірки найкращих стартапів у світі на конкурсі @Clim у Німеччині. До цього компанія виграла український фінал міжнародного конкурсу кліматичних інновацій Climate Launchpad.

Відповідно до звіту PwC інвестиції в кліматичні технології зросли з $418 млн у 2013 році до $16,3 млрд у 2019-му. Аналітики заявили, що більшість інвестицій у кліматичні стартапи припали на сферу транспорту. Компанії зацікавлені в тому, аби знайти рішення, що допоможуть їм скоротити їхній вуглецевий слід, не збільшуючи при цьому витрати.

Законодавством Європейського Союзу передбачено, що до 2021 року в ЄС будуть заборонені такі вироби: пластикові столові прилади одноразового використання (виделки, ножі, ложки та палички для їжі), одноразові пластикові тарілки, пластикові соломинки для напоїв, ватні палички, харчові контейнери та чашки з пінополістиролу.

Раніше в жовтні 2020 року в Англії вступила в силу заборона на продаж та постачання одноразових пластикових соломинок, ватних паличок та мішалок.

На початку листопада 2020-го Верховна Рада відправила на повторне друге читання законопроєкт №2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. Законопроєктом передбачається заборона розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі та ресторанах пакетів товщиною до 50 мкм з 1 січня 2022 року. Це обмеження не буде поширюватися на біорозкладні пластикові пакети та надлегкі пластикові пакети. За порушення закону – штраф до 3500 грн.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд