Категорія
Новини
Дата

Forbes Ukraine випустив перший рейтинг українських стартапів. Лідирує Gitlab, сукупна оцінка – від $9 млрд

Ілюстрація Getty Images/Forbes

Ілюстрація Getty Images/Forbes

У дев'ятому номері Forbes Ukraine (квітень 2021 року) виходить перший рейтинг найуспішніших українських компаній. У ньому редакція вибрала й оцінила 30 кращих технологічних компаній з українським корінням

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Рейтинг не відображає всієї різноманітності IT-сфери України. Він сфокусований на продуктових компаніях, які зберегли основні ознаки стартапу: є незалежними бізнесами, не займаються розробкою під ключ і створюють глобальні рішення. Їх заснували українці, та в Україні ж створюють ключові технології. З повним текстом методології можна ознайомитися в передмові до рейтингу.

Матеріали по темі

«Стартап – це компанія, яка створена, щоб швидко рости», – пише засновник стартап-інкубатора Y Combinator Пол Грем. Усім учасникам рейтингу Forbes є що довести собі і світу. За самою консервативною оцінкою, приблизно половина учасників можуть коштувати не менше $50 млн. «Єдинорогів» – компаній із підтвердженою капіталізацією понад $1 млрд – поки що два.

Оцінка в IT-середовищі – це предмет серйозних суперечок. Чесну капіталізацію компаній визначить вихід на біржу чи поглинання, тому Forbes наводить максимально релевантний діапазон чисел або спирається на слова засновників.

Ключові факти

  • Згідно з консервативною оцінкою Forbes, власників бізнесів і партнерів рейтингу, сукупна оцінка учасників списку перевищує $9 млрд. Більша частина цієї суми поки що припадає на компанії з першої п'ятірки: Gitlab, Grammarly, Ajax, People.ai, Restream, MacPaw.
  • Усього компанії зі списку отримали не менше $1,15 млрд інвестицій. Лише декілька обійшлися без стороннього капіталу або вважають за краще не розкривати суми вкладень.
  • Переважна більшість учасників рейтингу – компанії віком від чотирьох років. Вони знаходяться в так званій стадії зростання, маючи на руках продукт, що працює, і нарощуючи ключові бізнес-показники. При цьому тільки одна компанія зі списку, Ajax, створює хардверні рішення – охоронні системи. Решта розробляють лише софт.
  • Наймолодший учасник рейтингу – фінтех-компанія UPSWOT, яка робить банківське рішення для агрегації та аналізу даних. Вона запустилася в кінці 2019 року.
  • Частина компаній уперше розкрили свою актуальну оцінку. Так, засновник кешбек-сервісу Letyshops Ігор Гнатовський оцінив свій бізнес у $70–100 млн на випадок продажу. У Ajax розповіли, що відмовилися від пропозиції про купівлю компанії за $500 млн. Засновник агрегатора вакансій Jooble Роман Прокоф'єв поділився, що почав би торги за компанію від оцінки в $110 млн.
  • Сукупний штат компаній зі списку досягає 5000 чоловік. Усі компанії, крім глобального GitLab зі штатом людей із 70 країн, розташували в Україні найбільші центри розробки.
Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні