Категорія
Новини
Дата

Forbes Ukraine випустив перший рейтинг українських стартапів. Лідирує Gitlab, сукупна оцінка – від $9 млрд

2 хв читання

Ілюстрація Getty Images/Forbes

Ілюстрація Getty Images/Forbes

У дев'ятому номері Forbes Ukraine (квітень 2021 року) виходить перший рейтинг найуспішніших українських компаній. У ньому редакція вибрала й оцінила 30 кращих технологічних компаній з українським корінням

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Рейтинг не відображає всієї різноманітності IT-сфери України. Він сфокусований на продуктових компаніях, які зберегли основні ознаки стартапу: є незалежними бізнесами, не займаються розробкою під ключ і створюють глобальні рішення. Їх заснували українці, та в Україні ж створюють ключові технології. З повним текстом методології можна ознайомитися в передмові до рейтингу.

Матеріали по темі

«Стартап – це компанія, яка створена, щоб швидко рости», – пише засновник стартап-інкубатора Y Combinator Пол Грем. Усім учасникам рейтингу Forbes є що довести собі і світу. За самою консервативною оцінкою, приблизно половина учасників можуть коштувати не менше $50 млн. «Єдинорогів» – компаній із підтвердженою капіталізацією понад $1 млрд – поки що два.

Оцінка в IT-середовищі – це предмет серйозних суперечок. Чесну капіталізацію компаній визначить вихід на біржу чи поглинання, тому Forbes наводить максимально релевантний діапазон чисел або спирається на слова засновників.

Ключові факти

  • Згідно з консервативною оцінкою Forbes, власників бізнесів і партнерів рейтингу, сукупна оцінка учасників списку перевищує $9 млрд. Більша частина цієї суми поки що припадає на компанії з першої п'ятірки: Gitlab, Grammarly, Ajax, People.ai, Restream, MacPaw.
  • Усього компанії зі списку отримали не менше $1,15 млрд інвестицій. Лише декілька обійшлися без стороннього капіталу або вважають за краще не розкривати суми вкладень.
  • Переважна більшість учасників рейтингу – компанії віком від чотирьох років. Вони знаходяться в так званій стадії зростання, маючи на руках продукт, що працює, і нарощуючи ключові бізнес-показники. При цьому тільки одна компанія зі списку, Ajax, створює хардверні рішення – охоронні системи. Решта розробляють лише софт.
  • Наймолодший учасник рейтингу – фінтех-компанія UPSWOT, яка робить банківське рішення для агрегації та аналізу даних. Вона запустилася в кінці 2019 року.
  • Частина компаній уперше розкрили свою актуальну оцінку. Так, засновник кешбек-сервісу Letyshops Ігор Гнатовський оцінив свій бізнес у $70–100 млн на випадок продажу. У Ajax розповіли, що відмовилися від пропозиції про купівлю компанії за $500 млн. Засновник агрегатора вакансій Jooble Роман Прокоф'єв поділився, що почав би торги за компанію від оцінки в $110 млн.
  • Сукупний штат компаній зі списку досягає 5000 чоловік. Усі компанії, крім глобального GitLab зі штатом людей із 70 країн, розташували в Україні найбільші центри розробки.
Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні