Категорія
Новини
Дата

«Укрспирт» опинився на межі банкрутства. Держаудитслужба виявила порушень на 330 млн грн

1 хв читання

Найбільший державний виробник спирту ДП «Укрспирт» з квітня 2023 року повністю припинило виробничу діяльність та має багатомільйонну прострочену заборгованість перед держбюджетом та іншими кредиторами. Загальна сума виявлених недоліків та порушень – понад 330 млн грн. Про це йдеться у висновках Держаудитслужби за результатами аудиту підприємства. 

У 2020 році розпочалася демонополізація і реформування спиртової галузі. Держава розраховувала за 2020–2023 роки отримати від приватизації активів ДП близько 5 млрд грн. 

⚡️Даруємо 40% знижки на річну підписку на сайт Forbes. Ціна зі знижкою — 1079 грн/рік. Діє з промокодом JUNE до 23.06 Оформлюйте зараз за цим посиланням

Ключові факти

  • За висновками аудиторів, на квітень 2024 року залишаються неприватизованими вісім підприємств, що входять до ДП «Укрспирт», унаслідок чого держпідприємство не отримало 95,7 млн грн запланованих надходжень від приватизації.
  • Підприємство понесло понад 70 млн грн додаткових витрат на утримання непрацюючих підприємств і втрати активів на 5,2 млн грн. Через це «Укрспирт» не погасив до кінця 2023 року прострочену заборгованість перед держбюджетом та іншими кредиторами.
  • Загальна сума виявлених недоліків та порушень під час використання майна і коштів підприємств становить понад 330 млн грн, заявила Держаудитслужба.
  • Невиконання ДП «Укрспирт» своїх зобов’язань перед бюджетом та контрагентами (через нестачу обігових коштів) призведе до додаткових витрат через сплату штрафних санкцій у розмірі 29,3 млн грн та у разі винесення судами рішень на користь позивачів за іншими справами, – на суму 8,4 млн грн, зазначили аудитори.

Контекст

У грудні 2019 року президент Володимир Зеленський підписав закон, який скасовує держмонополію на виробництво спирту. А 1 липня 2020 року набув чинності закон про лібералізацію виробництва та обігу спирту.

У вересні 2020 року Фонд держмайна почав продавати спиртзаводи. 10 грудня в Україні з’явився перший приватний спиртзавод. Його власником стала компанія «ЛВН Лімітед» (ТМ Nemiroff), що заплатила в казну 55 млн грн.

До листопада 2021 року ФДМУ продав 30 спиртзаводів на 1,7 млрд грн, з яких 1,05 млрд грн надійшло до держбюджету.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні