Категорія
Новини
Дата

Уряд переписав план дерегуляції. Значну частину роботи планують провести до кінця року

1 хв читання

Уряд переписав план дерегуляції. Значну частину роботи планують провести до кінця року /Пресслужба Кабінету міністрів

Пресслужба Кабінету міністрів

Кабінет міністрів затвердив 3 вересня у новій редакції план заходів з дерегуляції. Документ містить майже сто завдань щодо підготовки чи ухвалення рішень щодо спрощення ведення бізнесу та створення сприятливого бізнес-клімату. Про це повідомила пресслужба Мінекономіки. 

Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.

Деталі

  • Міжвідомча робоча група з дерегуляції (МРГ) переглянула понад 1000 чинних регуляторних інструментів. Рекомендації МРГ щодо скасування чи оптимізації інструментів, напрацьовані спільно з експертним середовищем та з урахуванням запитів бізнесу, стали основою оновленого плану, який затвердив уряд, зазначається у повідомленні. 
  • Оновлений план містить чіткі терміни, протягом яких органи виконавчої влади мають скасувати, спростити чи удосконалити інструменти, якими вони опікуються – дозволи, погодження, висновки тощо. 
  • Або ж підготувати та подати на розгляд уряду чи супроводжувати розгляд Верховною Радою проєктів відповідних рішень – якщо рішення щодо скасування чи оптимізації інструментів в компетенції цих органів держвлади, зазначило Мінекономіки.
  • Загалом у плані близько 100 завдань та 140 покрокових заходів, спрямованих на спрощення умов провадження підприємницької діяльності в будівництві, енергетиці, аграрній галузі, галузях земельних відносин, транспорту, логістики, інформаційних і електронних технологій, сферах зовнішньоекономічної діяльності, виробництва та інших.
  • План передбачає, що значну частину роботи центральні органи виконавчої влади мають провести до кінця 2024 року.

Контекст

План заходів затверджено в межах реформи «Поліпшення регуляторного середовища» в межах Ukraine Facility, а також планів виконання рекомендацій Єврокомісії щодо Пакета розширення ЄС 2023 року і пріоритетних дій уряду на 2024 рік. 

МРГ за час роботи загалом переглянула 1323 регуляторних інструменти для бізнесу. З них 456 рекомендовано скасувати, 584 – спростити. Наразі скасували вже 122 інструменти. 

У складі МРГ працюють представники міністерств економіки, цифрової трансформації, захисту довкілля та природних ресурсів, юстиції, фінансів, регуляторної служби. До роботи МРГ залучені експерти Офісу ефективного регулювання, Центру економічного відновлення, Центру економічної стратегії, EasyBusiness, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України», USAID/UKAid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд