Кабінет Міністрів розширив напрями державної підтримки аграріїв, зареєстрованих у Державному аграрному реєстрі, також були збільшені суми виплат, повідомляє Міністерство аграрної політики.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
Згідно із повідомленням, Кабмін ухвалив постанову № 300 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для надання підтримки фермерським господарствам та іншим виробникам сільськогосподарської продукції».
Цей Порядок був затверджений ще у 2022 році.
Після внесених змін, зокрема, бюджетні кошти надаватимуться за такими напрямами та у такому розмірі:
- бюджетна субсидія на 1 га аграріям, які обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення. Розмір збільшено з 3100 грн до 4000 грн на 1 га;
- окрема бюджетна субсидія на 1 га для аграріїв з деокупованих територій та тих територій, на яких завершені бойові дії. Розмір підтримки – 8000 грн на 1 га;
- спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності. Фермери, що утримують від 3 до 100 корів, зможуть отримати 7000 грн на одну голову;
- спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець. Розмір підтримки – 2000 грн на одну голову для тих, хто утримує від 5 до 500 голів кіз та овець.
Заявки на отримання бюджетної допомоги подаються в ДАР з 1 травня по 30 червня.
Контекст
Український аграрний сектор зазнав понад $80 млрд прямих збитків і втрат внаслідок повномасштабного російського вторгнення. Про це свідчать розрахунки Центру досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки (KSE Агроцентр), проведені спільно зі Світовим банком.
Українська зернова асоціація оцінює потенційний врожай в 2024 році на рівні 76,1 млн т зернових та олійних, що на 7,9% менше проти показників 2023 року, які, за оцінкою УЗА, склали 82,6 млн т. Потенційне зниження врожаю буде викликане скороченням посівних площ в основному під зерновими культурами через несприятливу цінову кон’юнктуру на світовому ринку та порівняно дорогу логістику експорту.
- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.