Категорія
Новини
Дата

Уряд звільнив Жмака з посади очільника «Укрзалізниці»

Кабінет міністрів на засіданні 17 березня достроково припинив повноваження голови правління «Укрзалізниці» Володимира Жмака. Напередодні Наглядова рада компанії одноголосно підтримала відставку.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Обов’язки голови правління «Укрзалізниці» тимчасово покладено на члена правління компанії Івана Юрика.
  • 16 березня наглядова рада «Укрзалізниці» одноголосно підтримала відставку Володимира Жмака, написав колишній директор з розвитку бізнесу УЗ Андрій Рязанцев
  • Причина відсторонення Жмака – різне бачення розділу та реструктуризації компанії, а також підозри в тому, що Жмак діяв в інтересах олігарха Ріната Ахметова, пише Liga.net із посиланням на джерела.
  • Водночас голова українського Виконавчого комітету реформ Михайло Саакашвілі в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера» заявив, що ТСК хоче звільнити Жмака, тому що той почав боротися з корупційними схемами.

Важливі цифри

Раніше Жмак заявляв, що за підсумками 2020 року «Укрзалізниця» очікує збиток у розмірі 12–14 млрд грн. У січні–червні 2020 року УЗ отримала 8,792 млрд грн чистого збитку, а за аналогічний період 2019 року її чистий прибуток склав 1,065 млрд грн.

Контекст

Кабінет Міністрів України призначив Володимира Жмака на посаду голови правління «Укрзалізниці» у серпні 2020 року. До нього на чолі залізниці був Іван Юрик — у статусі виконувача обов'язків. Жмак майже півтора десятиліття пропрацював у юридичній компанії LKI як керуючий партнер. Також був радником президента компанії «Київстар» та входив до наглядової ради цієї компанії. 2011 року Жмак обійняв посаду виконавчого директора російсько-британської компанії «ТНК-ВР Комерс». А після поглинання компанії «Роснафтою» 2013 року став президентом «РН-Україна». 

Останнім місцем роботи Жмака до призначення головою «Укрзалізниці» була наглядова рада державного аеропорту «Бориспіль», яку він очолював.

У кінці січня Верховна Рада створила ТСК для оцінки роботи «Укрзалізниці» й розслідування зловживань у 2017–2020 роках. Однак після першого засідання ТСК звернулася із запитом до Кабміну і наглядової ради компанії дати оцінку діяльності Володимира Жмака.

На четвер у парламенті заплановано засідання ТСК. Жмак має взяти в ньому участь онлайн, тому що перебуває на лікарняному через коронавірус, повідомляє Радіо Свобода.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні