Словаччина вважає цілком прийнятною запропоновану Україною систему контролю імпорту українського зерна. Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики з посиланням на слова міністра сільського господарства та розвитку села Словацької Республіки Йозефа Біреша.
Ключові факти
- Міністр аграрної політики Микола Сольський 20 вересня провів чергову онлайн-зустріч зі словацьким колегою Йозефом Бірешем, на якій обговорили, зокрема, запропонований Україною Єврокомісії план дій щодо експорту української сільськогосподарської продукції.
- Біреш зазначив, що Словаччина з початку повномасштабного вторгнення Росії активно допомагає Україні, зокрема аграрному сектору.
- За його словами, важливе двостороннє порозуміння в питанні експорту сільгосппродукції. Словаччина вже вивчає український план дій і вважає його таким, що може бути прийнятним, наголосив він.
- Сольський подякував колезі за підтримку Словаччиною України. Міністри домовилися якомога швидше доопрацювати план, а також координувати ситуацію і зберігати конструктивні відносини між країнами.
Контекст
15 вересня Єврокомісія оголосила, що не буде продовжувати обмеження на імпорт сільгосппродукції з України після 15 вересня. Водночас Польща, Словаччина та Угорщина оголосили про односторонні обмеження на імпорт українського зерна.
18 вересня Україна представила Єврокомісії план з обмеження експорту сільгосппродукції, який мав би замінити односторонні обмеження українського імпорту, проте держави-члени ЄС, що межують з Україною, відкинули пропозиції Києва.
Крім того, після заяв про те, що Україна позиватиметься до СОТ про порушення її прав, Польща, Угорщина та Словаччина відмовилися від участі у платформі щодо експорту української аграрної продукції.
Пізніше Мінекономіки повідомило, що Україна подала позов до СОТ проти Польщі, Словаччини та Угорщини через заборону ввезення агропродукції.
19 вересня премʼєр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що український уряд запропонував ЄС та країнам-сусідам – Болгарії, Угорщині, Польщі, Румунії та Словаччині – компроміс щодо експорту агропродукції. За його словами, у разі відмови уряд ухвалить рішення про заборону імпорту низки товарів із цих країн.
Україна, Єврокомісія та держави-сусіди, які не скасували заборону на ввезення української агропродукції, зараз працюють над досягненням компромісного рішення, повідомив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка в ефірі національного телемарафону. Він сподівається, що рішення буде знайдено вже цього тижня.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.