Категорія
Новини
Дата

В Україні може з’явитися ще один необанк – «Дія Банк». Над розробкою працює Мінцифри

Команда віцепрем'єра – міністра цифрової трансформації Михайла Федорова працює над розробкою інтерфейсу у застосунку «Дія», до якого зможуть підключатись інші банки. Про це Forbes повідомили два співрозмовники, дотичні до проєкту, та підтвердили у Мінцифри, але поки що без деталей.

Ключові факти

  • Ключова мета – роздати максимально можливу кількість карток для виплат соціальної допомоги і покращити гнучкість цього продукту, адже в Мінцифри є претензії до того, як банки оновлюють функціонал.
  • Через фінтех-платформу у «Дії» уряд зможе контролювати цільове використання соціальних коштів та розширити коло банків-партнерів за рахунок підключення невеликих гравців.
  • «Дія Банк» не буде отримувати банківську ліцензію, оскільки їх вже мають банки, які потенційно підключатимуться до платформи.
  • Розробка продукту може коштувати $3-5 млн, говорить топменеджер одного з необанків, що просив не називати його імені.

Контекст

Мобільний застосунок «Дія» працює в Україні з лютого 2020 року. Він дає змогу завантажити документи – паспорт громадянина України, посвідчення водія, студентський квиток, сертифікат про вакцинацію тощо, та отримати доступ до низки державних послуг.

У грудні 2021-ого у застосунку стартувала державна програма єПідтримка, в межах якої українці, вакциновані від COVID-19, могли отримати на цифрову картку 1000 грн. Ці кошти мали цільовий характер – їх можна було використати лише на купівлю книг, оплату квитків на потяг, у кіно або музей.

З початком повномасштабного вторгнення уряд дозволив використовувати кошти на картках єПідтримка для перерахування допомоги армії або купівлі продуктів та почав використовувати цифрові картки для виплати допомоги переселенцям. 

Матеріали по темі