Категорія
Новини
Дата

В Україні суд зобов'язав провайдерів заблокувати 426 сайтів. Серед них російська Livejournal та підрозділ GitHub

Голосіївський районний суд Києва постановив заблокувати в Україні 426 сайтів, серед яких опинилися російські та українські засоби масової інформації. У МВС назвали це рішення необґрунтованим.

У Forbes Ukraine також є twitter. Якщо вам зручно читати нас там — підписуйтесь за цим посиланням.

Ключові факти

  • Блокуванню підлягають, зокрема, From-ua, російський РБК, Novostiua.org, «Захід медіа», Infopressa, блог-платформа LiveJournal, сервіс Telegram-статистики TGStat, а також підрозділ сервісу ІТ-хостингу GitHub Gist, Cryptowiki.
  • Рішення ухвалено за ознаками вчинення кримінального порушення – шахрайства. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від трьох до восьми років.
  • На заборону вже відреагував міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. Він заявив, що не дасть заблокувати GitHub Gist.
  • Сервіс GitHub Gist – досить важливий для багатьох розробників розділ, куди вони викладають фрагменти коду, щоб використовувати їх в роботі, зазначає AIN.UA.
  • Заступник голови МВС Антон Геращенко заявив, що рішення було «необґрунтованим» і поліція вже відкликала супровідний лист до Національної комісії, яка здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації. Кримінальну справу перевірить Головне слідче управління, і в разі відсутності складу злочину її закриють.

Контекст

Як пояснив Геращенко, рішення суду було винесено на основі заяви Олександра Пана, який у грудні 2020 року звернувся до поліції зі скаргою на нібито скоєні проти нього шахрайські дії. Після реєстрації скарги Пан та його адвокати звернулися до Голосіївського районного суду з вимогою накласти арешт на сотні інтернет-сайтів, які в різний час про нього писали. 4 лютого суддя Катерина Плахотнюк винесла рішення про визнання 426 інтернет-сайтів такими, що принижують честь і гідність Пана, та наклала на них арешт.

Геращенко закликав Вищу раду правосуддя перевірити суддю, яка винесла рішення, атакож пообіцяв окрему розмову з Олександром Паном.

Це вже не перше блокування в Україні. На початку лютого президент України Володимир Зеленський затвердив санкції проти трьох українських телеканалів – «112», Newsone і ZIK та депутата «Опозиційної платформи – За життя» Тараса Козака. Ці телеканали пов'язують із Віктором Медведчуком.

Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні