Український завод виробника напоїв «Кока-кола Беверіджес» поступово відновлює роботу в селищі Велика Димерка неподалік від Броварів. «Ми плануємо до кінця травня відновити потужності на 100%», – розповідає Forbes директор з корпоративних зв’язків і сталого розвитку компанії Андрій Бублик. Уже налагоджено виробництво напоїв Coca-Cola, Fanta та Sprite. Обʼєми їхнього виробництва в компанії не повідомляють.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Виробничі лінії заводу не постраждали, але повноцінно відновити виробництво одразу не вдається через проблеми з постачанням сировини й інших компонентів. У березні на підприємстві внаслідок обстрілів була зруйнована електростанція та частково офісна будівля. Інші приміщення та склади постраждали некритично.
- Цифр точних збитків у компанії не називають, пояснюючи поки їх відсутністю. «Навіть якщо лінії не постраждали, то електростанція була знищена і відновлення довоєнного формату потребуватиме багатомільйонних інвестицій», – пояснює Бублик.
- Компанія повністю ще не відмовляється від імпорту Coca-Cola до України із Чехії та Польщі, щоб уникнути дефіциту. Але вже експортує вироблені напої до Молдови. «Постачання відновлюємо поступово, бо не можемо одночасно задовольнити потребу українського ринку», – каже Бублик. Експорт до Вірменії ще не відновлено.
Контекст
В Україні у Coca-Cola є підприємство, на якому до війни розливали 40 видів безалкогольних напоїв: фірмові газовані, воду, сік, холодний чай і енергетики. Серед найвідоміших – Coca‑Cola, Fanta, Schweppes. Населений пункт, де знаходиться завод, перебував під окупацією Росії. Завод не працював майже два місяці. В цей період у ритейл постачали залишки напоїв зі складів і ті, які імпортувалися з інших країн.
До війни компанія була одним з найбільших експортерів безалкогольних напоїв. У 2020-му 6% всієї безалкоголки, що експортується з України, припадало саме на «Кока-кола Беверіджес». Частка виготовленої продукції, яку компанія експортувала у 2021-му, – 5,4%.
Обʼєкти головного конкурента Coca-Cola – PepsiCo також призупинили роботу з 25 лютого. Це два комплекси з виробництва чіпсів, соків та напоїв на Миколаївщині.
Молокопереробний завод у передмісті Києва відновив роботу наприкінці квітня. У портфелі PepsiCo – напій Pepsi, соки Sandora, холодний чай Lipton Ice Tea, чіпси Layʼs, дитяче харчування «Агуша» та інші товари. Зараз в Україну їх постачають із сусідніх країн. Зокрема, Pepsi – з Польщі.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.