Категорія
Новини
Дата

В Україні запустили платформу Nadiyno для допомоги з цифрової безпеки

В Україні запрацювала онлайн-платформа для екстреної допомоги з цифрової безпеки Nadiyno, повідомляє Міністерство цифрової трансформації. Там можна отримати поради із захисту персональних даних і підвищити цифрову грамотність.

Головні матеріали Forbes Ukraine. Раз на тиждень на вашій пошті.

Ключові факти

  • У міністерстві нагадали, що Україна опинилися в першій у світі кібервійні, де Росія використовує технології, пропаганду, дезінформацію та цифрові інструменти як справжню зброю. «Тому кожен з нас мусить опанувати прості правила з цифрової безпеки, щоб підтримувати безпеку і стійкість як власного цифрового простору, так і цифрового фронту країни», – кажуть у Мінцифрі.
  • Онлайн-платформі Nadiyno допоможе: посилити власну онлайн-безпеку та захистити себе від онлайн-загроз, підвищити цифрову грамотність громадян, надати поради із захисту персональних даних і пристроїв, підтримку від операторів гарячої лінії та інших фахівців з цифрової безпеки.
  • Зазначається, що жителі тимчасово окупованих територій України можуть отримати рекомендації, що стануть їм у пригоді. Наприклад, які месенджери варто обрати, як підготуватися до перевірки смартфона та уникнути прослуховування в окупації.

Контекст

Платформа Nadiyno створена в межах проєкту «Цифрова екстрена підтримка громадянського суспільства в Україні» від ГО «Інтерньюз-Україна», що фінансується Міністерством закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (GAC) через канадську неприбуткову організацію eQualitie Inc. 

Інформаційними партнерами платформи є Мінцифри та національний проєкт «Дія.Цифрова освіта».

Нещодавно Міністерство цифрової трансформації презентувало купівлю військових облігацій у застосунку «Дія». Наразі користувачі «Дії» можуть купити від однієї військові облігації номінальною вартістю 1000 грн. Термін погашення – від трьох місяців до півтора року, дохідність – від 11% до 16%. Застосунком «Дія» наразі користуються 18,1 млн українців. Щодня його відкриває кілька мільйонів громадян, каже міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні