Сергій Токарєв, співзасновник SET University
Категорія
Інновації
Дата

В Україні відкривають приватний університет для підготовки фахівців із кібербезпеки. Скільки це коштує та наскільки актуально

2 хв читання

Сергій Токарєв, співзасновник SET University

Новостворений SET University запускає навчальні програми для майбутніх фахівців з кібербезпеки. Навчатися онлайн зможуть усі охочі, а 30 найкращих студентів матимуть шанс вступити на безкоштовну програму для бакалаврів. Яким буде навчання й у скільки обійдеться співзасновникам університету

Даруємо 40% знижки на річну підписку Forbes Digital. Пропозиція діє за промокодом SEPT40 до 18 вересня включно. Оформлюйте за посиланням.

SET University – це проєкт, який у грудні запустили Київська школа економіки (KSE) та ІТ-підприємць Сергій Токарєв, засновник компанії Roosh. В її портфоліо стартап Reface, венчурна студія Pawa та фонд Roosh Ventures.

В університет уже вклали $1 млн. Стартові інвестиції надав Токарєв, але суму не розкривають. За рік SET планує підняти $2 млн. Вони підуть на запуск онлайн-курсів і бакалаврської програми з кібербезпеки. Впродовж трьох років університет хоче навчити близько 10 000 ІТ-фахівців.

Розрахунок – на міжнародні фонди та ІТ-компанії. Частину стипендій покриє краудфандинг через GoFundMe, розповідає Forbes президентка SET University Ірина Вольницька. На одного студента треба $10 000 на рік. «Від суми коштів, які ми залучимо, залежить те, чи зможемо ми відкрити додаткові програми в цьому році по інших напрямах і скільки студентів зможемо взяти на навчання», – каже Вольницька.

Як проходитиме навчання

SET University запускає дві навчальні програми. Тримісячний онлайн-курс, який почнеться у травні, підійде випускникам, студентам, розробникам-початківцям і тим, хто хоче змінити професію й отримати базові знання у галузі кібербезпеки. 

Вступити на безплатний чотирирічний бакалавріат зможуть ті, хто набере достатню кількість балів на іспитах. Навчати почнуть онлайн, а потім у гібридному форматі. Серед основних вимог до студентів: знання англійської та математики. Перший набір – 30 людей.

В університеті викладатимуть спеціалісти з України, Європи та США. Частина викладатимуть pro bono — так, травневий курс зробили Анастасія Остапенко, Віталій Якушев, Дмитро Корчинський та компанія Cisco. Зекономити також допомогло партнерство із KSE, що має кампус та ліцензію, під якою і працює SET University. Завдяки цьому студенти отримають диплом державного зразка, розповідає Вольницька.

Окрім SET University, кібербезпеку в Україні викладають у 47 університетах, переважно в Києві та Харкові. Для порівняння: спеціальність «Компʼютерні науки» є у понад 120 університетах, а «Компʼютерна інженерія» – у 55, за даними сайту Вступ.ОСВІТА.UA.

Перші два роки у SET University будуть присвячені базовим предметам, наступні – нішевим і технічним. Різниця від звичайних вишів у тому, що викладання на третьому та четвертому курсах у SET University буде повністю англійською. Студентам також допоможуть влаштуватися на стажування в українські ІТ-компанії та пітчити ідеї стартапів інвесторам.

Чи треба Україні фахівці з кібербезпеки

Україна давно стала тестовим майданчиком для атак російських хакерів, каже заступник голови Держспецзвʼязку Віктор Жора. За півтора місяця війни кількість атак зросла втричі – від 122 до 362.

Попри це українські компанії інвестують менше, ніж потрібно у захист своїх інформаційних систем, йдеться у дослідженні USAID. У 2018 році розмір ринку кібербезпеки в Україні стосовно ВВП був одним із найменших у Європі: 0,05–0,08% порівняно з 1,1% у ЄС.

В Україні відкривають приватний університет для підготовки фахівців із кібербезпеки. Скільки це коштує та наскільки актуально /Фото 1

Ринок кібербезпеки країн порівняно з ВВП

Одна з проблем ринку, передусім у державному секторі – нестача фахівців з кібербезпеки та низька оплата праці, розповів в інтервʼю Forbes у січні голова Держспецзвʼязку Юрій Щиголь. «Лейтенант – випускник Інституту спеціального звʼязку та захисту інформації при КПІ отримує у нас близько 17 000 грн, а працівник кіберцентру – близько 20 000 грн», – каже він.

Приватні компанії одразу пропонують їм $1500–2000, проте надають перевагу іноземним фахівцям, йдеться у дослідженні USAID: більше довіряють компетенції іноземців і кажуть, що ті мають кращі інструменти. Невеликі місцеві компанії, за даними USAID, займають лише 8% українського ринку.

Щоб заохотити студентів відкривати свої компанії в Україні, SET University планує запустити акселератор та власну венчурну студію на базі університету. Як дипломну роботу студенти презентуватимуть ідею або проєкт стартапу. 

«Сьогодні кіберпростір – це ще один повноцінний фронт, який потребує постійного захисту, – каже Олександр Борняков, заступник міністра в Міністерстві цифрової трансформації України, яке також стало партнером університету. – Зараз кібербезпека має стати пріоритетним напрямом розвитку для України».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд