Сергій Токарєв, співзасновник SET University
Категорія
Інновації
Дата

В Україні відкривають приватний університет для підготовки фахівців із кібербезпеки. Скільки це коштує та наскільки актуально

Сергій Токарєв, співзасновник SET University

Новостворений SET University запускає навчальні програми для майбутніх фахівців з кібербезпеки. Навчатися онлайн зможуть усі охочі, а 30 найкращих студентів матимуть шанс вступити на безкоштовну програму для бакалаврів. Яким буде навчання й у скільки обійдеться співзасновникам університету

⚡️Даруємо 700 грн знижки на річну підписку на сайт Forbes. Діє з промокодом 700 до 28.04 Оформлюйте зараз за цим посиланням

SET University – це проєкт, який у грудні запустили Київська школа економіки (KSE) та ІТ-підприємць Сергій Токарєв, засновник компанії Roosh. В її портфоліо стартап Reface, венчурна студія Pawa та фонд Roosh Ventures.

В університет уже вклали $1 млн. Стартові інвестиції надав Токарєв, але суму не розкривають. За рік SET планує підняти $2 млн. Вони підуть на запуск онлайн-курсів і бакалаврської програми з кібербезпеки. Впродовж трьох років університет хоче навчити близько 10 000 ІТ-фахівців.

Розрахунок – на міжнародні фонди та ІТ-компанії. Частину стипендій покриє краудфандинг через GoFundMe, розповідає Forbes президентка SET University Ірина Вольницька. На одного студента треба $10 000 на рік. «Від суми коштів, які ми залучимо, залежить те, чи зможемо ми відкрити додаткові програми в цьому році по інших напрямах і скільки студентів зможемо взяти на навчання», – каже Вольницька.

Як проходитиме навчання

SET University запускає дві навчальні програми. Тримісячний онлайн-курс, який почнеться у травні, підійде випускникам, студентам, розробникам-початківцям і тим, хто хоче змінити професію й отримати базові знання у галузі кібербезпеки. 

Вступити на безплатний чотирирічний бакалавріат зможуть ті, хто набере достатню кількість балів на іспитах. Навчати почнуть онлайн, а потім у гібридному форматі. Серед основних вимог до студентів: знання англійської та математики. Перший набір – 30 людей.

В університеті викладатимуть спеціалісти з України, Європи та США. Частина викладатимуть pro bono — так, травневий курс зробили Анастасія Остапенко, Віталій Якушев, Дмитро Корчинський та компанія Cisco. Зекономити також допомогло партнерство із KSE, що має кампус та ліцензію, під якою і працює SET University. Завдяки цьому студенти отримають диплом державного зразка, розповідає Вольницька.

Окрім SET University, кібербезпеку в Україні викладають у 47 університетах, переважно в Києві та Харкові. Для порівняння: спеціальність «Компʼютерні науки» є у понад 120 університетах, а «Компʼютерна інженерія» – у 55, за даними сайту Вступ.ОСВІТА.UA.

Перші два роки у SET University будуть присвячені базовим предметам, наступні – нішевим і технічним. Різниця від звичайних вишів у тому, що викладання на третьому та четвертому курсах у SET University буде повністю англійською. Студентам також допоможуть влаштуватися на стажування в українські ІТ-компанії та пітчити ідеї стартапів інвесторам.

Чи треба Україні фахівці з кібербезпеки

Україна давно стала тестовим майданчиком для атак російських хакерів, каже заступник голови Держспецзвʼязку Віктор Жора. За півтора місяця війни кількість атак зросла втричі – від 122 до 362.

Попри це українські компанії інвестують менше, ніж потрібно у захист своїх інформаційних систем, йдеться у дослідженні USAID. У 2018 році розмір ринку кібербезпеки в Україні стосовно ВВП був одним із найменших у Європі: 0,05–0,08% порівняно з 1,1% у ЄС.

В Україні відкривають приватний університет для підготовки фахівців із кібербезпеки. Скільки це коштує та наскільки актуально /Фото 1

Ринок кібербезпеки країн порівняно з ВВП

Одна з проблем ринку, передусім у державному секторі – нестача фахівців з кібербезпеки та низька оплата праці, розповів в інтервʼю Forbes у січні голова Держспецзвʼязку Юрій Щиголь. «Лейтенант – випускник Інституту спеціального звʼязку та захисту інформації при КПІ отримує у нас близько 17 000 грн, а працівник кіберцентру – близько 20 000 грн», – каже він.

Приватні компанії одразу пропонують їм $1500–2000, проте надають перевагу іноземним фахівцям, йдеться у дослідженні USAID: більше довіряють компетенції іноземців і кажуть, що ті мають кращі інструменти. Невеликі місцеві компанії, за даними USAID, займають лише 8% українського ринку.

Щоб заохотити студентів відкривати свої компанії в Україні, SET University планує запустити акселератор та власну венчурну студію на базі університету. Як дипломну роботу студенти презентуватимуть ідею або проєкт стартапу. 

«Сьогодні кіберпростір – це ще один повноцінний фронт, який потребує постійного захисту, – каже Олександр Борняков, заступник міністра в Міністерстві цифрової трансформації України, яке також стало партнером університету. – Зараз кібербезпека має стати пріоритетним напрямом розвитку для України».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні