Категорія
Новини
Дата

Перша велика японська компанія повністю йде з Росії. Виробник верстатів DMG Mori Seiki закриває завод і представництво

Японська корпорація DMG Mori Seiki, яка займається виробництвом верстатів, закрила завод в російському Ульяновську, представництво в Москві та звільнила всіх співробітників, пише Комерсант. Компанія припинила бізнес у РФ через загрозу санкцій, повідомив президент Mori Seiki Масахіко Морі.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Компанія не може гарантувати, що верстати її виробництва не використовуватимуться у військових цілях, пояснив Морі. 
  • «Ми змушені робити те, що уряди різних країн… Я можу тільки сподіватися на встановлення миру, але як компанія у нас немає іншого вибору, окрім як слідувати встановленим правилам», – сказав він в інтервʼю японській газеті Asahi Shimbun.
  • DMG Mori Seiki звільнить 200 співробітників заводу в Ульяновську та 70 у Москві. 
  • Це перша японська компанія, яка повністю припинила бізнес у Росії, зазначає Asahi Shimbun. 

Контекст

У відповідь на вторгнення РФ в Україну Mori Seiki у березні призупинила роботу заводу в Ульяновську.

На РФ припадало 2% загального обсягу Mori Seiki, компанія оцінила наслідки відходу з російського ринку як «незначні». За підсумками 2021 року, оборот компанії в РФ становив 8 млрд ієн ($60 млн).

ТОВ «ДМГ Морі Рус» на 99% належить зареєстрованій у Швейцарії DMG Mori Sales and Service Holding. Наразі з сайту російського підрозділу компанії зникла вся інформація про материнську компанію.

Матеріали по темі
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні