Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №7176, який передбачає автоматичне звільнення членів наглядових рад, якщо ті не встигають приїхати на держпідприємство впродовж двох днів. Документ підтримали 286 народних депутатів.
Amazon інвестує мільярди доларів у ШІ, роботів та машинне навчання. Якими принципами й правилами керується компанія?
Дізнайтеся вже 22 листопада на Forbes Tech 2024. Купуйте квиток за посиланням!
Ключові факти
- Документ розширює підстави для звільнення іноземних фахівців з наглядових рад українських державних банків та компаній.
- Органи управління компаній та банків, у яких державі належить частка понад 50%, зобов'яжуть здійснювати моніторинг наявних та потенційних загроз нацбезпеці і створення умов для виявлення та вжиття заходів для їх нейтралізації.
- Перелік заходів для виконання цього доручення визначатиметься за рішенням суб’єкта управління держкомпанії або банку.
- Приклад такого заходу – визначення виключного місця виконання обов’язків керівництва та членів наглядової ради. У випадку, якщо вони невідкладно не прибудуть за визначеною адресою, їх можуть достроково звільнити без виплати компенсації, незалежно від строку дії контракту чи інших договорів.
- Автори законопроєкту: депутати фракції «Слуга народу» Дмитро Наталуха, Ганна Лічман, Ігор Марчук, Богдан Кицак, а також депутати фракції ОПЗЖ – Микола Скорик і Муса Магомедов, партії «Довіра» – Борис Приходько та фракції «Батьківщина» – Сергій Тарута.
Контекст
Народний депутат Ярослав Железняк (фракція «Голос») вважає, що ці поправки «уб’ють корпоративне управління» і «знесуть домовленості з МВФ, ЄБРР, ЄС та іншими пристойними людьми».
Розкритикував законопроєкт і голова ЦПК Віталій Шабунін. Він констатує, що зараз (під час війни теж) наглядові ради ухвалюють рішення онлайн і з цим не було жодних проблем. Тим більше, під час війни іноземні члени набагато корисніші за кордоном, ніж фізично на підприємстві чи в дорозі до нього, наголосив він.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.