Категорія
Новини
Дата

Членів наглядових рад звільнятимуть за неприбуття «невідкладно» на роботу

Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №7176, який передбачає автоматичне звільнення членів наглядових рад, якщо ті не встигають приїхати на держпідприємство впродовж двох днів. Документ підтримали 286 народних депутатів.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • Документ розширює підстави для звільнення іноземних фахівців з наглядових рад українських державних банків та компаній.
  • Органи управління компаній та банків, у яких державі належить частка понад 50%, зобов'яжуть здійснювати моніторинг наявних та потенційних загроз нацбезпеці і створення умов для виявлення та вжиття заходів для їх нейтралізації.
  • Перелік заходів для виконання цього доручення визначатиметься за рішенням суб’єкта управління держкомпанії або банку. 
  • Приклад такого заходу – визначення виключного місця виконання обов’язків керівництва та членів наглядової ради. У випадку, якщо вони невідкладно не прибудуть за визначеною адресою, їх можуть достроково звільнити без виплати компенсації, незалежно від строку дії контракту чи інших договорів.
  • Автори законопроєкту: депутати фракції «Слуга народу» Дмитро Наталуха, Ганна Лічман, Ігор Марчук, Богдан Кицак, а також депутати фракції ОПЗЖ – Микола Скорик і Муса Магомедов, партії «Довіра» – Борис Приходько та фракції «Батьківщина» – Сергій Тарута.

Контекст

Народний депутат Ярослав Железняк (фракція «Голос») вважає, що ці поправки «уб’ють корпоративне управління» і «знесуть домовленості з МВФ, ЄБРР, ЄС та іншими пристойними людьми».

Розкритикував законопроєкт і голова ЦПК Віталій Шабунін. Він констатує, що зараз (під час війни теж) наглядові ради ухвалюють рішення онлайн і з цим не було жодних проблем. Тим більше, під час війни іноземні члени набагато корисніші за кордоном, ніж фізично на підприємстві чи в дорозі до нього, наголосив він.

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні