Категорія
Новини
Дата

Верховна Рада розширила перелік державних сільгоспземель, які здаватимуться в оренду через Прозорро.Продажі

Верховна Рада розширила перелік державних сільгоспземель, які здаватимуться в оренду через онлайн-аукціони системи Прозорро.Продажі. 27 липня за ухвалення законопроєкта №7588 у другому читанні та вцілому проголосували 258 народних депутатів. Прийнятий законопроєкт вирішує проблему тіньового використання державних земель, йдеться у коментарі Мінагрополітики.

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

Ключові факти

  • «З другої спроби Рада нарешті схвалила №7588 щодо управління землями державних підприємств», – повідомив нардеп, заступник голови податкового комітету Ярослав Железняк.
  • Законопроєкт передбачає, що державні та комунальні підприємства, установи, організації, які мають від 100 га сільгоспземлі у постійному користуванні, будуть перетворені на АТ з державною часткою 100%. Право постійного користування земельними ділянками змінено на суборенду, водночас ці землі залишаться у держвласності. 
  • Новостворені АТ передаватимуть землі в суборенду виключно через онлайн-аукціони Прозорро.Продажі. Раніше такі установи не мали законної можливості передавати в оренду ці землі, оскільки не є їхніми власниками, пояснили в пресслужбі Прозорро.Продажі. 
  • Також запроваджується можливість здачі земель в суборенду через онлайн-аукціони в системі Прозорро.Продажі.
  • Крім того, згідно з прийнятим законопроєктом, Кабмін отримає право вилучати сільгоспземлі для передачі іншим держпідприємствам.
  • В коментарі Мінагрополітики зазначається, що прийнятий законопроєкт вирішує проблему тіньового використання державних земель. 
  • Закон визначає, що землі сільгосппризначення, які перебувають в постійному користуванні Національної академії аграрних наук України, пенітенціарної служби та інших держпідприємств будуть переоформлені в оренду під 12% від нормативної грошової оцінки замість 1% та можуть здаватись в суборенду через аукціони Прозорро.Продажі. 
  • Такі операції будуть відкритими, публічними, і виграватиме той, хто запропонує найвищу ціну за лот, зазначила пресслужба Мінагрополітики.

Контекст

Автори законопроєкта вважають рівень ефективності використання земель сільгосппризначення державної власності незадовільним. У постійному користуванні державних підприємств, установ та організацій перебуває близько 3,2 млн га сільськогосподарських земель (близько 7,5% від їх загальної площі), однак питома вага чистого доходу (виторгу) від реалізації продукції у 2020 році становила лише 3,3%, йдеться у пояснювальній записці. 

Ухвалені зміни допоможуть підвищити надходження до держбюджету, зазначив Сергій Бут, СЕО Прозорро.Продажі. «За майже два роки роботи земельних онлайн-аукціонів в державній електронній торговій системі до бюджетів різних рівнів надійшло щонайменше 1,4 млрд грн, понад 1 млрд від продажу та понад 380 млн/рік від оренди – за час повномасштабної війни», – повідомив Бут.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні