Категорія
Новини
Дата

Видобуток біткоїнів у Китаї може поставити під загрозу мету країни щодо скорочення викидів, – дослідження

1 хв читання

Пов'язаний з викидами вуглецю видобуток біткоїнів може поставити під загрозу мету Китаю щодо скорочення викидів. Нині на Піднебесну припадає понад 75% майнінгу біткоїнів у всьому світі, пише BBC із посиланням на дослідження вчених з Університету Китайської академії наук, Університету Цінхуа, Корнельського університету і Університету Суррея.

Як створити продукт, який полюблять клієнти? Отримайте цінні поради від співвласника monobank™ – Олега Гороховського. Купуйте квиток на Форум підприємців, який відбудеться 27 червня.

Ключові факти

  • Китай планує до 2060 року досягти нульового рівня викидів вуглецю.
  • Деякі сільські райони в Піднебесній популярні серед майнерів біткоїнів. В основному через низькі ціни на електроенергію й неосвоєні землі для розміщення серверів.
  • Процес майнінгу вимагає величезних обчислювальних потужностей і, своєю чергою, споживає величезну кількість енергії.
  • Викиди, повʼязані з видобутком біткоїнів, у Китаї вже перевищують загальні викиди в Чехії та Катарі в 2016 році.
  • До 2024 року обсяг операцій з біткоїнами в Китаї перевищить загальне енергоспоживання Італії і Саудівської Аравії.

Контекст

Криптовалюта різко зросла під час пандемії. Вартість біткоїна піднялася з $7000 в квітні минулого року до $60 000 у березні. Зростанню цін сприяв прихід компаній і великих інвесторів. Так, Tesla придбала біткоїнів на $1,5 млрд і дозволила їх приймати як форму оплати за автомобілі. Також активно купує цю криптовалюту розробник програмного забезпечення MicroStrategy, який уже володіє 91 006 біткоїнами, що за поточним курсом коштують понад $4,4 млрд. Компанія Square придбала біткоїнів на суму $220 млн, перевівши в криптовалюту близько 5% своїх активів.

Фінансовий стимул для видобутку біткоїнів викликав зростання майнінгу. Одним із лідерів галузі є Внутрішня Монголія, автономний регіон на півночі Китаю, вже заборонила майнінг криптовалют. Регіон хоче стримати зростання споживання енергії приблизно до 1,9% у 2021 році. Внутрішня Монголія стала єдиною провінцією Китаю, яка не змогла досягти цільових показників споживання енергії в 2019 році.

Важливі цифри 

За даними Coindesk, на момент публікації ціна біткоїна становила $57 000.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Передзамовлення нового номеру Forbes Ukraine. Купуйте зараз за 209 грн замість 279 грн

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні