«Я отримую задоволення від процесу заробляння грошей». Чому Василь Хмельницький не інвестує в акції та криптовалюти /прес-служба
Категорія
Гроші
Дата

«Я отримую задоволення від процесу заробляння грошей». Чому Василь Хмельницький не інвестує в акції та криптовалюти

прес-служба

Засновник холдингової компанії UFuture і фонду K.Fund Василь Хмельницький інвестує у свій бізнес і не цікавиться пасивним доходом. «Якби я продав всі свої компанії, купив на $500 млн біткоїни і через 10 років заробив завдяки цьому $10 млрд, це не зробило б мене щасливим», – запевняє мільйонер. Хмельницький воліє заробляти на зрозумілих йому ринках. Бізнесмен поділився з Forbes своїми принципами інвестування, які допомагають йому примножувати капітал (пряма мова скорочена і відкоригована для ясності).

Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.

У мене немає особистого інвестиційного портфеля. Я інвестую тільки у свій бізнес або у бізнес, який контролюю. Інвестиції у цінні папери або криптовалюти мене не цікавлять, бо пасивний дохід – це не мій шлях.

Я отримую задоволення від процесу заробляння грошей. Мені подобається досягати поставлених цілей, реалізовувати великі проєкти. Тому мені нецікаво купувати акції, а потім сидіти і чекати, коли вони виростуть в ціні або обваляться.

Якщо я куплю акції Tesla і круто зароблю, задоволення мені це не принесе. Мені подобається не тільки результат, але і сам процес. Отримати новий досвід, вийти на нові рівні конкурентоспроможності. Деякі люди цього не розуміють і вважають, що я занадто напружуюся для того, щоб бути успішним.

Криптовалюта – актуальний тренд, але для мене це занадто незрозумілий актив. А у те, чого я не розумію, я не інвестую. Хтось на крипторинкові заробить, а хтось обов'язково втратить. Нехай інвестують професіонали цього ринку.

Я обираю помірковані стратегії. Бізнесу без ризиків не буває, але ризик повинен бути виправданим і прорахованим. Перш ніж інвестувати кудись, потрібно максимально все прорахувати і зважити.

Найперспективніші мої проєкти – інноваційний парк UNIT.City, індустріальний парк «Біла Церква» і фармацевтична компанія Biopharma. На їх розвиткові я маю намір зосередитися найближчими роками. У вже існуючі проєкти я інвестую весь отриманий прибуток і позиковий капітал.

Минулий рік був не найефективнішим для нашого бізнесу. Прибуток склав менше $50 млн.

У 2021 році я збираюся вийти з усіх девелоперських активів і не планую інвестицій у нові проєкти. Але якщо на ринку виникне цікава пропозиція, швидше за все, я буду готовий її розглянути.

Я не інвестував і не планую інвестувати в артоб'єкти або мистецтво. Гроші повинні приносити гроші. Я не розумію, який сенс у дорогих приватних колекціях мистецтва. При правильному інвестуванні і цей напрямок може принести величезний прибуток, але знов-таки – кожен повинен займатися своєю справою.

Для поточних потреб мені досить мати у доступі на кредитних картах максимум $100 000. За необхідності у критичний момент я можу їх використовувати для одного зі своїх бізнесів.

Гроші не повинні лежати мертвим вантажем. Знаю бізнесменів, які відклали собі на чорний день по $20–30 млн. Вважаю, що це безглуздо. Ці гроші знецінюються через інфляцію.

Авторитетами в інвестиційному бізнесі я вважаю всіх, хто заробив більше, ніж я. Серед співвітчизників мене надихають люди, які побудували компанії, конкурентоспроможні в світі. Серед західних інвесторів – Воррен Баффет. Він навіть у 90 років крокує у ногу з часом.

З великою повагою ставлюся до Рея Даліо, американського фінансиста, мільярдера, засновника інвестиційної компанії Bridgewater Associates. Мені подобається, як він керує бізнесом, інвестує і досягає результатів. Його книгу «Принципи» я прочитав двічі.

У 2021 році раджу інвесторам і бізнесменам зосередитися на місцевому ринку. Україна має необмежені можливості у виробництві. Знайдіть свою нішу, займіться виробництвом і постачайте по всьому світу. Багато компаній вже зрозуміли, що не можна робити ставку тільки на Китай. Вони шукають можливості заснувати виробництво в Україні.

Наостанок можу дати пораду на всі часи: завжди інвестуйте у свої знання і у свою команду.

Матеріали по темі

26 вересня на Форумі «Енергія бізнесу» Forbes збирає регуляторів і лідерів бізнесу. Мета заходу — обговорити проблеми і знайти рішення, які дозволять зробити українську енергетику дешевою, рясною та стійкою. Встигніть купити квиток!

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні