За півтора місяця виставку «Алла Горська. Боривітер» відвідало понад 51 000 людей. Про це директорка Українського Дому Ольга Вієру написала на своїй Facebook-сторінці.
Ключові факти
- Дохід від продажу квитків на виставку, присвячену Аллі Горській, склав 2,7 млн грн, розповіла Вієру Forbes.
- На створення масштабної експозиції з понад 100 творів витратили 1,8 млн грн. Більшу частину віддали на експлуатаційні витрати – 1 млн грн, організація та продакшн обійшлися у 800 000 грн, каже вона. Отриманий прибуток планують вкласти у наступний проєкт Українського Дому.
- У вихідні виставку відвідували від 2000 до 3000 людей, написала Вієру. Близько 10 000 гостей згідно з програмою лояльності відвідали експозицію безкоштовно.
- «Виставка потрапила у живий оголений нерв і зрезонувала надпотужно, – каже Вієру. – Ще на етапі задуму було очевидно, що проєкт викличе інтерес, але міру цього інтересу навіть ми, організатори проєкту, уявити собі не могли».
- Раніше рекордними були результати виставки картин Марії Примаченко: за 2,5 місяці на неї прийшли понад 50 000 осіб. Половина відвідала її безкоштовно та за пільговими квитками, казала Вієру. Від продажу квитків на цю виставку вдалось отримати понад 2 млн грн, розповідала Вієру.
- Причиною рекордної відвідуваності виставки «Алла Горська. Боривітер» Вієру вважає сарафанне радіо – відвідувачі закликали прийти на виставку своїх друзів. З її слів, підтримка проєкту та рівень заохочення інших до відвідування в соцмережах теж стали безпрецедентними.
Контекст
«Алла Горська. Боривітер» – перша ретроспективна виставка художниці, для якої зібрали понад 100 творів. Робота над нею тривала щонайменше пів року, розповідала кураторка виставки Олена Грозовська. Над проєктом працювали арт-фундація «Дукат» разом із Українським Домом.
Грозовська називає Горську іконою дисидентського руху – «неординарна, харизматична та яскрава особистість, художниця, що проявила себе у різних видах мистецтва». Горська створювала живопис, графіку, сценографічні рішення вистав. На сході України, у Донецьку та Маріуполі зокрема, її мозаїчні панно прикрашали будівлі.
Весь творчий доробок Горської-монументалістки практично втрачено: більшість її робіт потрапила під окупацію ще 2014 року, на підконтрольній Україні території збереглися тільки дві мозаїки, йдеться на сайті Українського Дому.
![«Всі ці твори під одним дахом — це як парад планет». Найбільша виставка художниці Алли Горської вишикувала черги до Українського Дому. Чому її потрібно побачити – шість думок](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/1/3e/26c9588d-35e1c550d455b5ff54e0b5d1e68263e1.jpg?v=1476_3)
![Рекордні результати. Закінчилась виставка картин Примаченко «Марія малює». Як багато гостей побачило картини найдорожчої художниці країни та скільки заробив «Український Дім»](https://forbes.ua/static/storage/thumbs/80x80/c/8d/53f6b488-074fbbdb48d1297dadc52175d16c48dc.jpg?v=4501_1)
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.