Категорія
Новини
Дата

Влада Китаю передасть дані про кредитування Ant Group Джека Ма конкурентам. Це один із найцінніших активів його інтернет-імперії

1 хв читання

Народний банк Китаю вирішив передати контрольованій державою компанії дані про споживче кредитування Ant Group Джека Ма. Нова структура буде працювати в тому числі з конкурентами Ant, такими як держбанки, пише Financial Times.

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Ключові факти

  • Новою компанією керують колишні керівники Центрального банку Китаю.
  • Ant наполягала на тому, щоб очолити нову структуру, розповіли FT співрозмовники. Однак Народний банк Китаю вказав, що це створить конфлікт інтересів.
  • Державний контроль поставить під загрозу здатність Ant збирати й аналізувати інформацію про ключові сектори свого бізнесу, в тому числі про споживче кредитування.
  • У січні Народний банк Китаю оприлюднив правила, згідно з якими китайські компанії мають отримувати схвалення влади перш ніж займатися кредитуванням. Наразі видано три ліцензії фірмам, які контролюються владою.

Контекст

У листопаді 2020 року Ant Group планувала вихід на IPO загальною сумою близько $34,5 млрд, яке могло стати найбільшим у світі. Однак у листопаді регулюючі органи КНР призупинили IPO. Пізніше Державне управління ринкового регулювання (SAMR) Китаю оголосило про початок антимонопольного розслідування. У підсумку компанія була оштрафована на $2,8 млрд. Це найбільший корпоративний штраф в історії країни.

Народний банк Китаю звинуватив Ant Group у відсутності надійного механізму управління, невідповідності вимогам дотримання нормативних актів, використанні своєї позиції на ринку, аби придушити конкурентів та нанести шкоду правам та інтересам споживачів.

Китайські банки скаржилися, що на Ant не поширюються такі самі строгі правила, яких повинні дотримуватися вони. Це, на думку банків, надало Ant перевагу.

Компанія Джека Ма зайняла домінуюче положення в Китаї, маючи понад 700 млн користувачів у місяць через застосунок для мобільних платежів Alipay. Він надає Ant об’ємні дані про споживчі звички, поведінку та історії платежів за рахунками та кредитами. Ant перетворилася також на платформу для споживчого кредитування: на кінець червня 2020 року було видано $262 млрд – більше, ніж у будь-якого китайського банку. Зрештою, під тиском влади Ant погодилася стати фінансовим холдингом. Це значить, що компанія підкорятиметься таким самим правилам, що й банки.

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні