Категорія
Новини
Дата

«Вплине на економічне зростання». Народжуваність у розвинених країнах знизилася вдвічі з 1960 року

2 хв читання

Рівень народжуваності в багатих країнах світу знизився більш ніж удвічі з 1960 року і досяг рекордно низького рівня, свідчить дослідження Організації економічного співробітництва та розвитку (OECD). Середня кількість дітей на одну жінку в 38 найбільш промислово розвинених країнах впала з 3,3 у 1960 році до 1,5 у 2022 році, пише Financial Times.

Команда Forbes відібрала 250 найбільш перспективних компаній. Хто потрапив у перелік NEXT 250? Дізнавайтесь у новому випуску Forbes Ukraine! Купуйте журнал вже зараз!

Ключові факти

  • Коефіцієнт народжуваності нині значно нижчий від «рівня відтворення» у 2,1 дитини на жінку – за якої населення країни вважається стабільним без імміграції – у всіх країнах-членах групи, за винятком Ізраїлю.
  • Згідно із дослідженням, цей спад змінить суспільство і потенційно вплине на економічне зростання і процвітання.
  • Низький рівень народжуваності був зафіксований у Південній Європі та Японії – близько 1,2 дитини на жінку, у Південній Кореї найнижчий рівень народжуваності – близько 0,7.
  • Дослідження виявило позитивний звʼязок між рівнем зайнятості жінок та вищим рівнем народжуваності, але також підтвердило, що вартість житла стає все більшою перешкодою для народження дітей.
  • Майбутнє з низькою народжуваністю вимагатиме зосередження уваги на імміграційній політиці, вважають у OECD, а також на «заходах, які можуть допомогти людям залишатися здоровими і працювати довше».
  • Бездітність більш ніж подвоїлася в Італії, Іспанії та Японії серед жінок, що народилися 1975 року, порівняно з жінками, що народилися 1955 року. Близько 20-24% жінок, що народилися 1975 року в Австрії, Німеччині, Італії та Іспанії, є бездітними.
  • У 2020 році матері в країнах OECD у середньому народжували першу дитину майже у 30 років у порівнянні із середнім віком 26,5 років у 2000 році. В Італії, Іспанії та Південній Кореї ця цифра зростає до понад 30 років.
  • За словами дослідників, затримки з народженням дітей підвищують ризик того, що дітонародження взагалі не буде. Оскільки зростає бажання досягати життєвих цілей, які не обовʼязково повʼязані з дітьми.

Контекст

У 2022-му населення планети Земля досягло 8 млрд людей. За оцінками ООН, людське населення може досягти 8,5 млрд до 2030-го, 9,7 млрд – до 2050 року, досягти піку близько 10,4 млрд у 2080-х роках і залишатися на цьому рівні до 2100 року.

Водночас минулого року в Україні народилось 187 387 дітей, свідчать дані Міністерства юстиції. Це майже на третину менше, ніж до початку повномасштабного вторгнення, зокрема, у 2021 році народилось 273 772 немовляти. Порівняно із 2022 роком, коли народилося 206 032 малюків, народжуваність знизилась на 9%. Загалом у перший рік вторгнення кількість новонароджених різко скоротилась на 25%. Для порівняння, у період з 2010 по 2013 роки в Україні народжувалось близько 500 000 дітей на рік. 

Торік видання The Wall Street Journal писало, рівень народжуваності в Україні ще до вторгнення Росії у лютому 2022 року був найнижчим у Європі, а українські демографи прогнозували, що цей показник стане найнижчим у світі. Спад народжуваності прискорює десятиліття скорочення чисельності населення та поглиблює демографічну кризу.

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Попередній слайд
Наступний слайд
В новому журналі Forbes Ukraine: список NEXT 250 перспективних компаній малого та середнього бізнесу

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні