Категорія
Новини
Дата

Втрати бізнесу сягнули $85 млрд. Як підприємці пережили перший місяць війни – дослідження Advanter Group

Загальні прямі втрати малого та середнього бізнесу за чотири тижні війни оцінюються в $85 млрд, 21,6% МСБ повністю припинили роботу, йдеться в дослідженні Advanter Group спільно з діловими клубами України та Центром економічного відновлення.

Список найбільших експортерів, рік війни Зеленського, пригоди Баффета в Україні, реанімація бізнесу Rozetka та ще два десятки ексклюзивних матеріалів. Forbes Україна випустив новий номер журналу. Купити його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням.

Ключові факти

  • Український МСБ з початку війни скоротив близько 1,2 млн співробітників (33%), 34% співробітників відправлено у відпустку. З тих, що залишилися, 42% працюють на умовах скороченої заробітної плати.
  • 21,6% МСБ повністю припинили роботу. Ще 34,3% – майже повністю.
  • 22,9% підприємств за останні тижні збільшили обсяг робіт, що є свідченням поступового відновлення ділової активності.
  • 18,2% бізнесів провели релокацію, ще 3,4% – у процесі релокації. Географія релокації – переважно по Україні. Але 12% підприємств повністю або частково перенесли ділову активність за межі України.
  • Мікробізнес очікує обороти в 2022 році в 71,8% порівняно з показниками 2021-го (на 10 в.п. оптимістичніше, ніж два тижні тому); малий бізнес очікує обороти в 2022 році в 61,7% порівняно з показниками 2021-го (на 12 в.п. оптимістичніше, ніж два тижні тому); середній бізнес очікує обороти в 2022 році в 47,3% порівняно з показниками 2021-го (на 18 в.п. оптимістичніше, ніж два тижні тому).
  • Найкращі очікування у ІТ-сектора, торгівлі харчовими продуктами, підприємств охорони здоров’я, професійних послуг, машинобудування й оптової торгівлі.
  •  Опитано 276 власників і керівників компаній по всіх регіонах України. Період опитування: 11.04–13.04.2022 р.

Контекст

Війна з Росією триває понад 50 діб. За цей час збитки лише від руйнувань перевищують не менше $80 млрд, а кожен тиждень активних бойових дій із частковою окупацією в 10 областях коштував українській економіці близько $2–2,5 млрд нествореного ВВП. За розрахунками департаменту макроекономічних досліджень ICU, за рівня інтенсивності воєнних дій, який зберігався на третьому тижні війни, українська економіка працювала на рівні 45–55% потужності. Якою є ціна російського вторгнення.

Матеріали по темі
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні