Месенджер WhatsApp, який належить Facebook, з 15 травня вводить зміни в політику конфіденційності. Користувачі, які не погодяться з нею, не зможуть здійснювати дзвінки та відправляти повідомлення, заявив Business Insider представник компанії.
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: перший список найкращих роботодавців для ветеранів, список перспективних молодих українців «30 до 30», 40 компаній, які вийшли на іноземні ринки під час війни, історії Марії Берлінської, Всеволода Кожемяки та загалом майже два десятки текстів.
Ключові факти
- Обмеження функціональності відбудеться не одразу після 15 травня, коли вступить у силу нова політика.
- Користувачі, які не погодилися з новою політикою WhatsApp, почнуть втрачати доступ до чатів і дзвінків через кілька тижнів. Вони зможуть скористатися цими функціями у разі, якщо з ними звʼяжуться і вони натиснуть на повідомлення месенджера.
- Ще через кілька тижнів користувачі не будуть отримувати дзвінки або повідомлення.
- Користувачам приходитимуть постійні нагадування в застосунку про необхідність прийняття нових умов.
- WhatsApp не видалятиме облікові записи користувачів, які відмовляються приймати нову політику.
Контекст
Зміни в умовах користування WhatsApp були заплановані на лютий. Нова політика дає змогу обмінюватися даними з материнською компанією WhatsApp – Facebook. Зокрема, передаватимуться дані про IP-адресу, список контактів або номери телефонів. Крім того, соцмережа отримає доступ до даних про транзакції користувача через Facebook Pay або магазини в WhatsApp.
Однак введення нової політики відклали на три місяці після невдоволення користувачів. WhatsApp заявила, що оновлені умови застосовуватимуться тільки до бізнес-акаунтів для обміну повідомленнями, що дасть змогу компаніям легше підключатися до Facebook. Зрештою, WhatsApp оголосила про зміну політики конфіденційності з 15 травня.
11 травня Німеччина заборонила WhatsApp на три місяці збирати дані німецьких користувачів, пише Bloomberg. Комісар Гамбурга щодо захисту персональних даних та свободи інформації Йоханнес Каспар заявив, що спроба примусити користувачів погодитися з новими правилами є незаконною. Він також звернувся до регуляторів інших європейських країн, закликавши ввести аналогічні заборони.
Цікавий факт
Після новини про внесення змін до політики конфіденційності WhatsApp у січні СЕО Tesla Ілон Маск рекомендував завантажувати застосунок Signal. Деякі інвестори забажали придбати акції сервісу, проте сплутали його з компанією зі сфери медтеху Signal Advance. Ще напередодні акція Signal Advance коштувала $0,6, тоді як 11 січня один цінний папір досяг вартості у $38,7. Ринкова капіталізація з $55 млн піднялася до $1,4 млрд. А компанії-розробника месенджера Signal немає на біржі.
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.