Категорія
Новини
Дата

За зламом російського Rutube стоїть група Anonymous. Уражено майже 75% баз даних

Російську відеоплатформу Rutube зламала хакерська група Anonymous. Платформа не працює вже третій день та, ймовірно, вже не підлягає відновленню. Про це хакери повідомили у Twitter.

Ключові факти

  • Уражено майже 75% баз даних та інфраструктури основної версії платформи, а також 90% резервної копії та кластера для відновлення баз даних.
  • Це означає, що Rutube, імовірно, зник назавжди, повідомляють хакери.

Контекст

Кібератака на Rutube почалася вранці 9 травня. Представники платформи повідомили, що за годину їм вдалося локалізувати інцидент, врятувати контент і заблокувати доступ третіх осіб до бібліотеки сервісу. Однак Rutube досі не працює.

Увечері 9 травня російський The Village із посиланням на джерело в Rutube написав, що хакери повністю видалили вихідний код платформи і його не можна відновити. На думку джерела, кібератака сталася через витік кодів доступу до сайту. 

Вранці 10 травня телеграм-канал «RUTUBE вещает» спростував інформацію про те, що вихідний код платформи втрачений. Однак адміністрація проєкту визнала, що зіткнулася із найпотужнішою кібератакою за всю історію існування відеохостингу. 

Заступник голови комітету Держдуми з інформполітики Антон Горєлкін заявив, що Rutube повернеться 11 травня. За його словами, відновлювальні роботи завершуються.

Матеріали по темі