Поступка Канади щодо повернення до Німеччини відремонтованої турбіни Siemens для «Північного потоку» є небезпечним винятком, заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.
Оформлюйте передплату на 6 номерів Forbes Ukraine зі змістовними інтерв’ю, рейтингами та аналітикою, тепер зі знижкою 50%.
Ключові факти
- Міністерству закордонних справ довелося викликати представника Канади через «абсолютно неприйнятний виняток із санкційного режиму проти Росії», повідомив Зеленський. Він заявив, що Канада не повинна була, «але все ж таки вирішила передати» турбіну Росії. Через це рішення РФ у будь-який момент може припинити постачання газу в Європу, вважає Зеленський.
- «Тепер можна не сумніватися, що Росія спробує не просто максимально обмежити, а таки повністю припинити у найгостріший момент постачання газу в Європу. Саме до цього тепер треба готуватися, саме це тепер провокується», – наголосив він.
- Кожна поступка в таких умовах сприймається російським керівництвом як стимул для подальшого, сильнішого тиску, зазначив Зеленський. «Звичайно, ще можна переглянути це рішення про одну турбіну, яке тягне за собою багато проблем», – вважає президент.
- Він наголосив, що «Росія ніколи не грала в енергетиці за правилами й не гратиме зараз, якщо не побачить сили».

- Категорія
- Рейтинги
- Дата
Контекст
Повернути якнайшвидше турбіну просив Оттаву уряд Німеччини. Україна виступила категорично проти такого кроку, посилаючись на порушення санкцій. 22 червня Київ повідомив уряд Канади про те, що у РФ є технічна можливість невідкладно та безоплатно відновити постачання, бо вона має законтрактовані та оплачені транзитні потужності через українську територію, а вимоги про часткове зняття санкцій потрібні Москві для створення такого прецеденту.
У суботу уряд Канади погодився зробити виняток із санкцій проти Росії і відправити турбіну, яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, до Німеччини.
ЄС не бачить порушення санкцій у рішення Канади передати Німеччині відремонтовану турбіну для встановлення на російський газопровід «Північний потік», заявив речник Єврокомісії Тім МакФі. Рішення Канади також підтримав Держдеп США: воно «допоможе поповнити запаси газу».
Ви знайшли помилку чи неточність?
Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.