Категорія
Новини
Дата

Зеленський назвав небезпечним рішення Канади про повернення турбіни для «Північного потоку»

Поступка Канади щодо повернення до Німеччини відремонтованої турбіни Siemens для «Північного потоку» є небезпечним винятком, заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні.

📲 45 секунд – на один пост, 20 хвилин на день, щоб дізнатися головні економічні та бізнесові новини. Підписуйтеся на Telegram-канал Forbes Ukraine, щоб економити час.

Ключові факти

  • Міністерству закордонних справ довелося викликати представника Канади через «абсолютно неприйнятний виняток із санкційного режиму проти Росії», повідомив Зеленський. Він заявив, що Канада не повинна була, «але все ж таки вирішила передати» турбіну Росії. Через це рішення РФ у будь-який момент може припинити постачання газу в Європу, вважає Зеленський.
  • «Тепер можна не сумніватися, що Росія спробує не просто максимально обмежити, а таки повністю припинити у найгостріший момент постачання газу в Європу. Саме до цього тепер треба готуватися, саме це тепер провокується», – наголосив він.
  • Кожна поступка в таких умовах сприймається російським керівництвом як стимул для подальшого, сильнішого тиску, зазначив Зеленський. «Звичайно, ще можна переглянути це рішення про одну турбіну, яке тягне за собою багато проблем», – вважає президент.
  • Він наголосив, що «Росія ніколи не грала в енергетиці за правилами й не гратиме зараз, якщо не побачить сили».

Контекст 

Повернути якнайшвидше турбіну просив Оттаву уряд Німеччини. Україна виступила категорично проти такого кроку, посилаючись на порушення санкцій. 22 червня Київ повідомив уряд Канади про те, що у РФ є технічна можливість невідкладно та безоплатно відновити постачання, бо вона має законтрактовані та оплачені транзитні потужності через українську територію, а вимоги про часткове зняття санкцій потрібні Москві для створення такого прецеденту.

У суботу уряд Канади погодився зробити виняток із санкцій проти Росії і відправити турбіну, яка пройшла технічне обслуговування в Канаді, до Німеччини.

ЄС не бачить порушення санкцій у рішення Канади передати Німеччині відремонтовану турбіну для встановлення на російський газопровід «Північний потік», заявив речник Єврокомісії Тім МакФі. Рішення Канади також підтримав Держдеп США: воно «допоможе поповнити запаси газу».

Матеріали по темі

Ви знайшли помилку чи неточність?

Залиште відгук для редакції. Ми врахуємо ваші зауваження якнайшвидше.

Виправити
Попередній слайд
Наступний слайд
Новий номер Forbes Ukraine

Замовляйте з безкоштовною кур’єрською доставкою по Україні