Категорія
Новини
Дата

Україна звернеться до ЄС, якщо Канада розблокує турбіну для «Газпрому» – Reuters

Україна виступає проти передачі Канадою турбіни «Газпрому» для постачання газу до Німеччини, оскільки цей крок суперечить санкціям проти Росії, пише Reuters із посиланням на джерело в Міненергетики України. Раніше міністр економіки Німеччини Роберт Габек закликав Канаду вирішити питання із затримкою турбіни компанії Siemens.

Ключові факти

  • «Санкції забороняють передачу будь-якого обладнання, повʼязаного з газом», – наголошує джерело в Міненерго.
  • Якщо це рішення буде прийнято, Україна звертатиметься до ЄС, зазначив співрозмовник агентства.
  • «Якщо канадці приймуть рішення передати турбіну, байдуже, «Газпрому» чи Німеччині, щоб вона передала її далі… це буде прецедент, коли дві країни G7 обходять санкції, введені проти Росії», – кажуть у Міненерго.

Контекст

У середині червня «Газпром» повідомив, що скорочує поставки природного газу газопроводом «Північний потік – 1» на 60%. Це нібито відбудеться через «невчасне проведення ремонтних робіт компанією Siemens», заявляла російська сторона.

Пізніше в РФ заявили, що проблеми з ремонтом турбін у Канаді можуть призвести до повної зупинки проєкту та «катастрофи для Німеччини».

22 червня Україна повідомила уряду Канади про те, що у Росії є технічна можливість невідкладно та безоплатно відновити постачання, бо вона має законтрактовані та оплачені транзитні потужності через українську територію, а вимоги про зняття санкцій потрібні Москві для створення такого прецеденту.

7 липня Німеччина офіційно попросила Канаду схвалити зняття санкцій та розблокувати турбіну, через яку нібито було зупинено прокачку нитками «Північного потоку».

Канада має намір за погодженням з Німеччиною схвалити рішення про виняток з санкційного режиму для постачання турбін для Nord Stream, повідомила напередодні ЄП із посиланням на джерела. Це створить прецедент точкового зняття ембарго на вимогу держави-агресора, зазначає видання. Формальною причиною для зняття санкцій, якщо рішення зрештою ухвалять, має стати аргумент про те, що дасть Росії технічну можливість відновити обсяги прокачки газу до ЄС.

Матеріали по темі